Włochy. Ciężarówka zawisła na dachu budynku. Stoczyła się z parkingu

Ciężarówka we włoskim miasteczku Caccamo zawisła na dachu garaży, kilka metrów na ziemią. Pojazd stoczył się po stromej ulicy, bo najprawdopodobniej został źle zabezpieczony. Potrzebna była akcja straży pożarnej i ewakuacja mieszkańców.
Zobacz wideo Białorusin za kierownicą tira wyprzedzał inną ciężarówkę na podwójnej ciągłej. Dostał mandat

Do tej - bardzo nietypowej - interwencji straży pożarnej doszło w piątek w miasteczku Caccamo na północy Sycylii we Włoszech. Niemała ciężarówka zawisła na krawędzi dachu jednego z osiedlowych garaży. 

Ciężarówka zawisła kilka metrów nad ziemią

Wypadek zdarzył się, gdy ciężarówka stoczyła się samoczynnie po pochyłej ulicy i zawisła na krawędzi budynku, tuż nad garażami i kilka metrów nad ziemią. Pojazd był zaparkowany na parkingu powyżej, jednak z nieznanych przyczyn poruszył się. Możliwe, że został źle zabezpieczony na czas postoju.

W wyniku wypadu ucierpiał jeden z przechodniów, który został szybko przetransportowany do szpitala helikopterem. Przybyła na miejsce straż pożarna zarządziła natomiast ewakuację najbliżej położonego budynku. Strażacy podjęli decyzję o zabezpieczeniu terenu i jak najszybszym usunięciu pojazdu, aby nie zsunął się on i nie spadł z dachu, ale także nie uszkodził jego konstrukcji.

 

Tylna część ciężarówki została podwieszona za pomocą dźwigu, a następnie pojazd wyciągnięto przy użyciu holownika z wozu strażackiego. Ostatecznie ciężarówka została odholowana na ulicę. 

Akcja zakończyła się sukcesem, a mieszkańcy po kilku godzinach oczekiwania mogli wrócić do swoich domów. Policja ma teraz wyjaśnić dokładne przyczyny wypadku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.