Kompletnie pijany kierowca tira wypadł z trasy. Autostradę A4 zasypały drewniane bale

Kierowca w takim stanie zdecydowanie nie powinien był siadać za kółko. A ten mężczyzna usiadł za kierownicą wiozącego drewniane bale tira. Efekt? Bardzo niebezpieczna sytuacja na autostradzie A4. Utrata prawa jazdy to dopiero początek jego problemów. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.
Zobacz wideo Lubelska policja nagrywa wykroczenia z wykorzystaniem drona

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek ok. godz. 18:30 na autostradzie A4. Z powodu bezmyślności kierowcy trasa była przez kilka godzin częściowo zablokowana, a on sam trafił do szpitala. Szczęśliwie pozostałym uczestnikom ruchu nic się nie stało.

Kompletnie pijany kierowca tira wypadł z autostrady A4

Policjanci drogówki z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu interweniowali na 141. kilometrze autostrady A4. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą wyładowaną drewnianymi balami stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w bariery energochłonne.

Duża masa pojazdu spowodowała, że częściowo przebił się on przez barierki i wypadł z jezdni. Na autostradę i pobocze wysypały się wtedy drewniane bale, które spowodowały zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Szczęśliwie jadące za ciężarówką samochody zdążyły w porę wyhamować. Droga była jednak częściowo zablokowana przez kilka godzin.

Kompletnie pijany kierowca tira zasypał autostradę A4 drewnianymi balamiKompletnie pijany kierowca tira zasypał autostradę A4 drewnianymi balami fot. Policja Wrocławska

Kierowcą okazał się 50-letni mieszkaniec woj. łódzkiego, który z obrażeniami ciała trafił do pobliskiego szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu miał aż ponad 3 promile, a więc przed wyjazdem w drogę musiał wypić sporo alkoholu.

Policja odebrała już pijanemu kierowcy prawo jazdy, ale o jego dalszych losach zadecyduje sąd. Jak przypominają wrocławscy policjanci, za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: