Seat Ibiza i Arona po aktualizacji. Młodzieńcza werwa zachowana

Co jakiś czas należy zaktualizować swoje modele, a Seat wykonał tę operację na dwóch autach - Ibizie i Aronie. Co nowego znajdziemy w tych modelach?

Seat Ibiza to niewątpliwie wizytówka marki. Podobnie jak młodsza Arona, auta przeszły właśnie zmiany zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Dla projektantów, jak zaznacza producent, najważniejsze było zachowanie młodego ducha i poszerzenie sposobów na komunikację ze światem zewnętrznym.

Seat Ibiza – co nowego na zewnątrz?

Projektanci nadali bardziej wyrazisty styl, według nich bardziej dynamiczny. Na wyposażeniu teraz znalazły się pełne światła LED oraz nowe wzory felg. Aby podkreślić „nowość” tego modelu zastosowano również nową czcionkę przy nazwie modelu, która ma przypominać styl pisania odręcznego. Nazwa znalazła się na klapie bagażnika. Zastosowano również chromowane logo.

Seat Arona – chce być offroadowcem

Arona natomiast również zyskała bardziej dynamiczny wygląd, który najlepiej widać w wersji Xperience. Zmiany w przypadku tego modelu będą już bardziej widoczne. Zmieniono wygląd maski, zamontowano nowe zderzaki, przeprojektowano światła przeciwmgielne. Z tyłu zainstalowano nowy spojler i także wprowadzono czcionkę jak w przypadku Ibizy. Zaktualizowana Arona ma mieć również lepszą widoczność.

Seat Ibiza i Arona – zmiany we wnętrzu

Praktycznie Ibiza, jak i Arona mają identyczne wnętrze. Przeprojektowano deskę rozdzielczą, nawiewy i wyposażono w oświetlenie ambientowe LED. Jednak najmocniejszą stroną jest łączność. Producent wyposażył obydwa auta w złącza USB-C, technologię Full Link we wszystkich wersjach wyposażenia (czyli łączenie się z Android Auto i Apple CarPlay), a także w system SEAT CONNECT, który pozwala zdalnie zarządzać pojazdami.

Seat Ibiza i Arona 2021Seat Ibiza i Arona 2021 Seat

Do obsługi multimediów producent oddaje swoim klientom ekran o standardowej wielkości 8,25 cala lub opcjonalnemu o przekątnej 9,2 cala. Można też z niektórych systemów korzystać głosowo po wypowiedzeniu frazy „Hola Hola”.

Seat Ibiza i Arona – systemy bezpieczeństwa i silniki

Na wyposażeniu Ibizy i Arony znalazły się następujące systemy bezpieczeństwa: aktywny tempomat, monitorowanie martwego pola, asystent pasa ruchu, system rozpoznawania znaków i asystent świateł drogowych.

Co się tyczy silników, to w Ibizie znajdzie się pięć wersji silnikowych, a w Aronie zapewniony będzie wybór czterech silników benzynowych. Podstawową jednostką w Ibizie będzie trzycylindrowy silnik 1.0 MPI z manualną 5-biegową skrzynią, który generuje 80 KM i 93 Nm momentu obrotowego.

Seat Ibiza i Arona 2021Seat Ibiza i Arona 2021 Seat

W obu modelach znaleźć będzie można jednostki 1.0 TSI oraz 1.5 EcoTSI. Pierwszy z nich będzie występował z mocą 95 KM oraz 110 KM. Wersja z niższą mocą zestrojona jest z 5-biegową przekładnią manualną, natomiast mocniejsza z 6-biegową również manualną lub 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią automatyczną DSG.

Najmocniejszy silnik 1.5 EcoTSI gwarantuje 150 KM i 250 Nm momentu obrotowego.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.