Wojskowy, terenowy Civic. Nie, to nie żart! [WIDEO]

Fantazja niektórych moto-maniaków nie zna granic. I dobrym przykładem jest ten Civic czwartej generacji. Amerykanie przerobili go na wojskową terenówkę.

Z dzisiejszego punktu widzenia Honda Civic czwartej generacji nie jest przesadnie emocjonująca. Auto korzysta z technologii z końca lat osiemdziesiątych, a jego design zdążył mocno spowszednieć. Czy jednak każdy Civic IV powinien zostać oceniony w taki sposób? No właśnie nie. Tym bardziej, że wersja pokazana na tym filmie to wariant Shuttle, który został przerobiony na... wojskową terenówkę.

Zobacz wideo

Terenowy Civic: 30-calowe opony i duży prześwit

Historia tego model zaczyna się w roku 2015. To wtedy jego właścicielem za całe 500 dolarów został Ben Huffman z HRG Engineering. Huffman dość szybko wpadł na pomysł, aby na bazie pojazdu stworzyć off-roadera. Stąd zawieszenie zostało podniesiona o 6 cali, na piastach pojawiły się 30-calowe opony, a całość uzupełniły specjalne, plastikowe nadkola. Z czasem Honda Civic straciła standardowe drzwi, otrzymała zielony, matowy lakier oraz serię dodatków w postaci chociażby szperaczy na dachu czy orurowań w miejscu zderzaków.

 

Military Civic: bo silnik i AWD są fabryczne!

I choć nadwozie przeszło drastyczną modernizację, dwa elementy pozostały fabryczne. Pierwszym jest silnik. Pod maską wojskowego Civica nadal pracuje 1.6-litrowy benzyniak z głowicą typu SOHC dysponujący mocą na poziomie 110 koni mechanicznych. Drugą częścią fabryczną jest napęd. Bo wersja Shuttle była standardowo wyposażana w rozwiązanie AWD wspierane przez manualną skrzynię biegów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.