Dziedzictwo Hyundaia w nowych/starych szatach

Wiele jest firm, które nawracają do starszych modeli i dostosowują je do nowych trendów. Hyundai w ramach wspomnień z przeszłości powołał do życia pierwszy seryjny model w elektrycznym wydaniu - Pony EV.

Reinterpretacja Pony, jako koncepcyjny pojazd elektryczny została zaprezentowana podczas wystawy Hyundai Motorstudio Busan i zostało zatytułowane, jako „Reflections in Motion”. Jak dokładnie wygląda Pony EV można znaleźć w naszej galerii, które to zdjęcia zostały zamieszczone przez Yang Gu-rum – jednego z projektantów – na Instagramie.

Jest to prawdziwy Pony, który został rozebrany, a następnie złożony, ale zaktualizowany o nowoczesne rozwiązania, w tym wspomniany napęd elektryczny. Widać, więc nowoczesne światła na przedzie i tyle. Przednie okrągłe, a tylne w połowie prostokątne. Nie ma szczegółowych informacji na temat napędu. Miłym akcentem są lusterka zamontowane na błotnikach, które bazują na kamerze, natomiast deska rozdzielcza nawiązuje do tych z lat 70-tych.

Niestety Pony EV jest jedynie autem koncepcyjnym, które nie trafi do produkcji. Powstała jedna sztuka, którą można jedynie oglądać na wystawie zorganizowanej przez Hyundaia.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.