Domino's wprowadza pilotażowy sposób dostarczania pizzy. Przyjedzie sama, bez kierowcy

Autonomiczne pojazdy ponoć mają być przyszłością motoryzacji. Wiele firm eksperymentuje z takimi pojazdami, a niektórzy są już na zaawansowanym poziomie. Również branża usługowa na tym skorzysta, a jedną z pierwszych, które chcą być pionierami jest sieć pizzerii Domino's.

Autonomiczne pojazdy stają się faktem i powoli firmy co raz bardziej się nimi interesują. Jednym z takich przedsiębiorstw jest sieć pizzerii Domino’s, która uruchamia pilotażowy projekt dostarczania zamówień właśnie za pomocą takiego pojazdu – Nuro R2.

Programem tym objęty na razie jest tylko jeden lokal w Huston w Stanach Zjednoczonych. Firma zaznaczyła, że wybrani klienci, którzy zamówią online pizzę będą mieli możliwość wybrania dostarczenia zamówienia właśnie takim pojazdem. W trakcie dostawy na bieżąco będzie można sprawdzić gdzie znajduje się nasz posiłek, a po przyjeździe użytkownik otrzyma kod PIN, który po wpisaniu na urządzeniu otworzy przestrzeń transportową i będzie można odebrać pizzę.

Nuro R2 według Domino’s jest pierwszym całkowicie autonomicznym, pozbawionym pasażerów pojazdem dostawczym na drogach, który uzyskał zezwolenie Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych.

Domino’s na terenie USA nie jest pierwszym, który wykorzystuje tego typu pojazdy. W 2018 roku firma Kroger and Nuro zapowiedziała pilotażowy program dostaw produktów spożywczych. Nawiązali również współpracę z Walmartem.

Domino’s pokazuje, że powoli maszyny mogą zastąpić ludzi nawet w takiej dziedzinie życia jak dostawa jedzenia, a rzeczywistość powoli dogania filmy Sci-Fi.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.