Skoda Octavia Sportline. Budżetowy RS dołączy do gamy

Skoda Octavia Sportline już wkrótce dołączy do gamy czeskiego hitu sprzedaży. Wersja oznacza sportową stylizację oraz szeroką paletę jednostek napędowych.

Budżetowy RS otrzyma w pierwszej kolejności czarne, błyszczące wykończenia. Te pojawią się wokoło szyb na linii bocznej czy grillu w przedniej części nadwozia. Z tyłu z kolei pojawi się element przypominający dyfuzor w autach sportowych oraz spojler na klapie bagażnika w przypadku liftbacka. Skoda Octavia Sportline standardowo będzie wyposażana w 17-calowe felgi aluminiowe. Opcjonalnie rozmiar obręczy można powiększyć do 18- lub 19-cali. Poza tym na nadwoziu pojawią się plakietki z logo wersji.

Skoda Octavia Sportline: oddychający materiał i 7 silników

Wersja Sportline w Octavii oznacza też kilka dodatków w kabinie pasażerskiej. Najbardziej w oczy będą się rzucać sportowe fotele. Siedziska przypominające kształtem kubełki mają zintegrowany zagłówek oraz zostały wykończone oddychająca tapicerką o nazwie ThermoFlux. Standardem są też czarne wykończenia na konsoli.

Skoda Octavia Sportline ma być sportowa, ale głównie z wyglądu. A to sprawia, że Czesi chcą oferować model z maksymalnie szeroką paletą jednostek napędowych. Moce silników mają wynosić od 115 do 204 koni mechanicznych. Dostępne będą motory benzynowe, diesle, hybrydy plug-in i zasilane gazem CNG.

Skoda Octavia Sportline - wersje silnikowe:

  • 1.5 TSI - 150 KM,
  • 2.0 TSI - 190 KM,
  • iV hybryda plug-in - 204 KM,
  • G-TEC CNG - 130 KM,
  • 2.0 TDI - 115, 150, 200 KM.
Zobacz wideo

Skoda Octavia Sportline z zawieszeniem DCC

Skoda Octavia Sportline ma dawać kierowcy namiastkę jazdy autem sportowym. Właśnie dlatego opcjonalnie będzie ją można wyposażyć w system DCC Dynamic Chassis Control. Układ pozwala na zmianę charakterystyki jazdy - a wszystko odbywa się na podstawie 15 ustawień. Kiedy Skoda Octavia Sportline trafi do cenników? Prawdopodobnie w ciągu kilku tygodni. Ile może kosztować? Jeżeli Czesi pójdą tym samym tropem co w przypadku Superba, budżetowy RS w Octavii będzie o kilka tysięcy złotych droższy od wersji Style.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.