Bardziej usportowione oryginalne Mini. To jak remaster w muzyce

Od kiedy BMW przejęło Mini to nowe modele wchodzą mniej więcej regularnie, ale zawsze zachowując charakter pierwowzoru. Jest jednak grupa ludzi, którym marzy się powrót oryginału i firma David Brown Automotive wysłuchała tych osób i przygotowała odnowioną, ale nadal oryginalną wersję tego kultowego auta.

W 2019 roku firma David Brown Automotive (DBA) zapowiedziało zmodyfikowaną wersję oryginalnego Mini, sprzed ery BMW. Teraz powrócił ten temat. Mini Remastered Oselli Edition, bo tak się będzie nazywał przeszedł kilka modyfikacji w porównaniu do tego, co miał bazowy model. Pod maską znajdzie się wzmocniony silnik serii A o pojemności 1,45 L z dwoma gaźnikami i pięciobiegową manualną skrzynią biegów. Więcej szczegółów na temat osiągów DBA na ten moment nie podało.

Z innych zmian DBA w klasycznym Mini zastosowało ulepszone hamulce oraz zawieszenie. Zainstalowano również większe 13-calowe koła z ogumieniem, które ma być bardziej przyczepne. Klienci w wersji Oselli będą mogli wybrać czy ich egzemplarz będzie 2- czy 4-osobowy z klatką bezpieczeństwa na tyle.

Mini Remastered Oselli Edition ma być wyprodukowane jedynie w 60 egzemplarzach, jego cena zaczynać się ma od 98.000 funtów. Pierwsze egzemplarze mają być zaprezentowana jeszcze w kwietniu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.