Golf R jedzie szybciej niż deklaruje producent. Oczywiście z dodatkowym pakietem [WIDEO]

Wielu producentów instaluje elektroniczne kagańce dla swoich najmocniejszych modeli. Jednak Volkswagen zaniżył prędkość maksymalną prawie o 20 km/h.

Na kanale Automann-TV na portalu YouTube twórca sprawdzał ile jest w stanie pojechać Volkswagen Golf R. Dla przypomnienia, model ten, napędzany jest turbodoładowanym silnikiem o pojemności 2.0 L. Generuje on 319 KM mocy i 420 Nm momentu obrotowego.

Wideo z tego testu znajdziecie poniżej:

 

Autor zanim ruszył na autostradę wykonał kilka testów sprawdzających przyspieszenie. Golf R wyposażony był w pakiet Performance i 100 km/h osiągał średnio w 4,33 s. Oficjalnie Volkswagen twierdzi, że ósma generacja Golfa w R z tym pakietem osiąga maksymalnie 270 km/h.

Recenzent po przejechaniu z maksymalną prędkością stwierdził na podstawie prędkościomierza, że był w stanie pojechać niemal 290 km/h, natomiast GPS pokazał, że poruszał się z prędkością 276 km/h. Można stwierdzić również, że auto byłoby w stanie pojechać jeszcze szybciej gdyby nie elektroniczne ograniczenie uruchamiające się właśnie przy 290 km/h, które powoduje spadek mocy.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.