Goodyear współpracuje z cyfrową wypożyczalnią samochodów elektrycznych

Z początkiem kwietnia Goodyear ogłosił nawiązanie współpracy z firmą UFODRIVE - cyfrową wypożyczalnią samochodów elektrycznych. Wspólne działania mają poprawić wydajność elektrycznej floty.

Goodyear i UFODRIVE będą wspólnie pracować nad integracją mobilności, w tym nad inteligentnym systemem monitorowania opon i oprogramowania platformy usługowej UFODRIVE eMobility. Obie firmy będą też prowadzić badania mające na celu optymalizację użytkowania i serwisowania pojazdów, aby zmaksymalizować zużycie energii i zmniejszyć koszty wymiany opon oraz zminimalizować emisję dwutlenku węgla przez floty.

Współpraca z UFODRIVE to dla nas wyjątkowa okazja do rozszerzenia naszych udanych rozwiązań Goodyear Total Mobility dla flot pojazdów użytkowych i autobusów na szybko rozwijającą się branżę flot pasażerskich z napędem elektrycznym. Przewidujemy, że w najbliższych latach popyt na usługi współdzielonej mobilności będzie nadal rósł, ze szczególnym naciskiem na rozwiązania bezkontaktowe

- powiedział Hakan Bayman, prezes biznesu opon osobowych Goodyear w Europie.

Goodyear Total Mobility to kompleksowa oferta dla flot, wprowadzona na rynek w 2019 r., która łączy w sobie opony klasy premium oraz pakiet rozwiązań do monitorowania i analizy predykcyjnej oparty na danych, aby dostarczać operatorom flot informacji o parametrach opon w czasie rzeczywistym, w tym o ciśnieniu i temperaturze.

Firma UFODRIVE opracowała i sprawdziła swoją platformę eMobility, dostarczając zdecydowanie lepsze doświadczenia w zakresie wynajmu samochodów, w ośmiu krajach i 17 lokalizacjach w całej Europie, w ciągu niespełna dwóch lat.

Współpraca z czołową firmą z branży mobilnej, jaką jest Goodyear, pozwala UFODRIVE realizować i rozwijać misję polegającą na zapewnieniu bezproblemowego przejścia współdzielonych flot na mobilność elektryczną. Rewolucja elektryczna nabiera tempa i cieszymy się, że możemy współpracować z Goodyearem w celu wprowadzenia unikalnych funkcji SaaS, takich jak maksymalizacja wykorzystania floty, oszczędność energii i optymalizacja tras elektrycznych dla właścicieli flot

- powiedział Aidan McClean, dyrektor generalny UFODRIVE.

Goodyear nawiązuje współpracę z UfodriveGoodyear nawiązuje współpracę z Ufodrive Goodyear

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.