Nissan Patrol w wersji Nismo. Wygląda agresywnie i dostojnie

Chociaż Patrol nie jest u nas dostępny to warto "przywołać go do tablicy". Nissan zafundował mu niedawno kurację sportową.

Ostatni lifting Patrol przeszedł w 2019 roku. Teraz Nissan zaprezentował go w wersji sportowej Nismo.

Nissan Patrol Nismo – zmiany i kolor czerwony

Pierwsze, co się rzuci w oczy to liczne czerwone akcenty i bardziej rozbudowane nadwozie. Później obserwator dopatrzy się 22-calowych felg i tylne światła przeciwmgielne LED przypominające te z F1 otoczone dyfuzorem i dużymi końcówkami rur wydechowych. Na przedzie zmieniono lekko grill, który teraz ma wzór plastra miodu i plakietkę „Nismo”.

Sercem tego SUV-a jest wolnossący silnik V8 o pojemności 5,6 L. Produkuje on 434 KM mocy i 560 Nm momentu obrotowego. Generuje o 28 KM więcej, niż standardowa wersja. Nissan też zmodyfikował zawieszenie, aby ten sporych rozmiarów pojazd sprawnie i szybko wchodził w zakręty.

Co się tyczy kabiny to Nissan ozdobił ją czerwono-czarnym motywem, z akcentami z włókna węglowego i Alcantary. Na jego wyposażeniu są dwa ekrany, 13 głośników Bose, obsługa systemów samochodowych od Apple i Androida, a także kilka systemów bezpieczeństwa. Patrol tej generacji jest na rynku już od 11 lat, widać, że już design odstaje.

Patrol dostępny jest na Bliskim Wschodzie.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.