Licznik wskazuje 600 000 Kodiaqów. Czas na zmiany. Skoda zapowiada lifting SUV-a

Skoda wprowadziła swojego pierwszego nowoczesnego SUV-a wcale nie tak dawno temu, a licznik już pokazuje 600 000 wyprodukowanych sztuk. Tegoroczny lifting ma Kodiaqowi pomóc jeszcze bardziej wyśrubować świetne wyniki.

Pierwszym samochodem typu SUV Skody był oczywiście model Yeti, ale to znacznie większy Kodiaq wprowadził czeską markę w nową erę na rynku. To Kodiaq przecierał w 2016 r. szlaki dla kolejnych SUV-ów producenta - kompaktowego Karoqa i miejskiego Kamiqa. Teraz na rynek wjeżdża elektryczny Enyaq iV. Skoda jednak nie zapomina o najstarszym modelu w rodzinie. Debiut Kodiaqa na rynku okazał się sukcesem. Model sprzedawany jest w 60 krajach i już wyprodukowano 600 000 sztuk.

13 kwietnia zostanie zaprezentowana nowa Skoda Kodiaq. O ile trzecia fala nie nabierze jeszcze większego rozpędu, to w Czechach Kodiaqa 2021 będzie dla was oglądał Piotr Mokwiński. Przywiezie i własne zdjęcia, i pierwsze wrażenia, a także kilka ciekawostek. Na Moto.pl znajdziecie obszerną relację.

Zobacz wideo Skoda Octavia RS iV - zachowanie sportowego charakteru auta przy ograniczeniu spalania i emisji CO2?

Na razie Skoda podgrzewa atmosferę przed kwietniową premierą i pokazuje szkice odświeżonego SUV-a. Przez te kilka lat na rynku Kodiaq zdążył się zestarzeć, a marka wypracować nowy język stylistyczny. To, że auto upodobni się do pozostałych modeli w gamie widać przede wszystkim po otwierającym zdjęciu. Poza przeprojektowaną maską, uwagę zwraca bardziej pionowa, sześciokątna osłona chłodnicy, złożona z wyrazistych, podwójnych żeber. Węższe niż u poprzednika reflektory komponują się ze światłami przeciwmgielnymi umieszczonymi poniżej, tworząc nowe oblicze. Kolejną nowością jest zaprojektowany od nowa przedni pas o szerszym centralnym wlocie powietrza, obramowanym zdobieniami w kształcie litery L po obu stronach oraz metaliczną wstawką.

Pozostałe dwa szkice to nowe reflektory. Z przodu i z tyłu.

Nowa Skoda Kodiaq szkiceNowa Skoda Kodiaq szkice fot. Skoda

Nowa Skoda Kodiaq szkiceNowa Skoda Kodiaq szkice fot. Skoda

Nie wiemy jeszcze nic o technicznej stronie modelu. Na pewno możemy się spodziewać porządków we wnętrzu oraz nowego wyposażenia. W gamie silnikowej nie powinno być rewolucji, ale prawdopodobnie pojawią się zelektryfikowane wersje. Miękkie hybrydy i może plugin/pluginy. Zobaczymy. Do premiery już tylko dwa tygodnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.