Hyundai chce promować wodór. W tym celu nawiązał współpracę

Ogniwa wodorowe to segment, o którym się mówi, ale auta elektryczne nadal co raz śmielej podbijają rynek. Hyundai chce stworzyć samochód wyścigowy, który będzie wykorzystywał ogniwa i silnik elektryczny.

Ogniwa wodorowe to dosyć ciekawy pomysł, jako alternatywne źródło energii, ale niezbyt popularne wśród producentów. Jednak jednym z nich, którzy wykorzystują tę technologię jest Hyundai, chociażby w modelu Santa Fe FCEV.

Hyundai nawiązuje współpracę ze studentami

Teraz, aby umocnić swoją pozycję w zakresie ogniw wodorowych, Hyundai nawiązał współpracę z Forze Hydrogen Racing – grupą studentów, którzy projektują, budują i ścigają się w samochodach z napędem wodorowym, aby promować ogniwa, jako dobre źródło napędu bezemisyjnego.

Hyundai chce wziąć udział w tworzeniu ich auta Forze IX. Docelowo, gdy auto będzie ukończone ma ważyć 1500 kg. Ma być to najlżejsze auto elektryczne napędzane ogniwami wodorowymi. Prędkość maksymalna ma wynieść 300 km/h. Moc, jaką będą generowały dwa systemy ogniw paliwowych to 816 KM, które będą przesyłane na wszystkie koła.

Współpraca między Hyundaiem i Forze umożliwia studentom konsultowanie się z inżynierami z Centrum Technicznego Hyundai Motor Europe w Rüsselsheim w Niemczech w celu uzyskania ich wiedzy, doświadczenia i wsparcia.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.