Nowe Bugatti zawitało do Ameryki. Pokaz swoich możliwości zaprezentował na Willow Springs

Limitowane Bugatti Chiron Pur Sport po roku od premiery na starym kontynencie wreszcie zawitało na drugą stronę Atlantyku. Amerykanie mogli zapoznać się z nim na torze Willow Springs.

Po roku prezentacji w Europie, Bugatti Chiron Pur Sport trafiło za Antlantyk. Aby bardziej podkreślić ważność tego wydarzenia, przedstawiciel firmy zabrał Chirona i tamtejszych dziennikarzy na tor wyścigowy Willow Springs.

Pur Sport reklamowany jest, jako „najczystsza maszyna zaprojektowana z myślą o zwinności i sterowności”. Natomiast lokalny dyrektor operacyjny Bugatti, Cedric Davy stwierdził, że jest to auto dla tych klientów Chirona, którzy chcieli więcej „dynamiczności i lepszego pokonywania zakrętów”.

Bugatti Chiron Pur SportBugatti Chiron Pur Sport. Lżej, szybciej i sztywniej

Bugatti Chiron Pur Sport - podstawowe informacje

Bugatti Chiron Pur Sport na tamtejszym rynku będzie kosztować 4 miliony dolarów. Charakteryzuje się ulepszoną aerodynamiką, dużym spojlerem, sztywniejszym zawieszeniem, do tego posiada ekskluzywne opony Michelin, a także specjalny tryb jazdy. Podsumowując Pur Sport jest pod wieloma względami bardziej naszpikowany dodatkowym sprzętem niż klasyczny Chiron.

Bugatti Chiron Pur SportBugatti Chiron Pur Sport Carscoops

Moc nadal pochodzi z 8-litrowego silnika W16, który generuje 1.500 KM mocy i 1.600 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalna została ograniczona do 350 km/h, a sprint od 0 do 100 km/h pokonuje w 2,3 sekundy.

Zobacz wideo
Więcej o: