Psychopata z Knurowa to prowokacja. Mamy aktualizację portalu "Twój Knurów"

W Knurowie jeden z kierowców natknął się na przerażający (dosłownie) incydent. Na środku drogi poza terenem zabudowanym siedziała postać w masce, w jednej ręce trzymała lalkę, a w drugiej siekierę. To prawdopodobnie żart, ale warto się zastanowić, co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji.

Aktualizacja z 11 marca:

Portal Twój Knurów na swoim profilu na Facebook'u potwierdził nasze przypuszczenia - postać w masce wyposażona w lalkę i siekierę to prawdopodobnie wyreżyserowany żart, który ma na celu zdobycie popularności w internecie. Na policję w Knurowie nadal nie wpłynęło bowiem żadne zgłoszenie na temat tego zajścia.

Gdy dotarła do nas ta informacja pomyśleliśmy, że to albo niezbyt trafiona promocja nowego horroru, albo ktoś ma specyficzne poczucie humoru, albo w Knurowie jest coś nie tak. Bo to właśnie w Knurowie w województwie śląskim doszło to bardzo nietypowego incydentu.

Postać w masce straszy kierowców

Nagranie, które otrzymała redakcja Twój Knurów, miejskiego portalu informacyjnego, dosłownie mrozi krew w żyłach. Kierowca jadący samochodem poza terenem zabudowanym napotkał na swej drodze pieszego. Po sylwetce postaci na filmie można wnosić, że był to mężczyzna. Postać ubrana była w białą maskę, w jednej dłoni trzymała dziecięcą lalkę, a w drugiej siekierę. Gdy kierowca zbliżył się do mężczyzny siedzącego na jezdni, ten wstał i zaczął iść w stronę samochodu.

Kierowca zaczął cofać swój pojazd, a później postanowił przejechać obok postaci. Zamaskowana osoba z lalką i siekierą odskoczyła przed nadjeżdżającym samochodem.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Nie ma podręcznikowego zachowania w takiej sytuacji. Jeśli drogą porusza się np. pijana osoba, kierowca samochodu powinien znacznie zwolnić i przy zachowaniu możliwie największej odległości od pieszego wyminąć go drugą stroną jezdni. Jednak w sytuacji do której doszło w Knurowie najlepszym rozwiązaniem jest oddalenie się na wstecznym biegu, zawrócenie w bezpiecznej odległości i wezwanie policji.

Rozmawialiśmy w tej sprawie z rzecznikiem prasowym Komendanta Miejskiego Policji w Gliwicach, Markiem Słomskim. Dowiedzieliśmy się, że zajście z Knurowa nie zostało zgłoszone na policję, więc to prawdopodobnie głupi żart i prowokacja. Portal Twój Knurów, który opublikował nagranie, nie ustalił ani tożsamości osoby w masce, ani tym bardziej motywów takiego działania.

Zamaskowana postać straszy kierowców w KnurowieZamaskowana postać straszy kierowców w Knurowie Twój Knurów/Facebook

Zobacz wideo Policjant potrącił pieszego na przejściu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.