Środek Ameryki. Sielski zimowy obrazek. Pikap traci koło w czasie jazdy [WIDEO]

Centralna część Stanów Zjednoczonych w Wirginii. Środek zimy, klasyczny amerykański krajobraz. Jeden biały pikap jest wyprzedzamy przez drugi, za nimi jedzie ciężarówka z "nosem". Nagle dzieje się coś nieoczekiwanego.

Warto sprawdzać stan dokręcenia kół w samochodzie i zwracać uwagę na nieznane dźwięki, które pojawiają się w czasie jazdy, zwłaszcza jeśli są narastające. Oczywiście nie wiemy co było przyczyną odpadnięcia przedniego koła pikapa z filmy w trakcie jazdy, ale najczęściej dzieje się tak z powodu niedokładnie dokręconego koła. Znacznie rzadziej przyczyną jest awaria mechaniczna.

Zobacz wideo

Film umieszczony na YouTube przez Marka Lorię (prawdopodobnie kierowcę ciężarówki) został nakręcony w piątek 19 lutego 2021 roku na fragmencie autostrady międzystanowej nr 29 prowadzącym przez Zachodnią Wirginię na wysokości miasta Warrenton. Droga o długości 399 km praktycznie dzieli ten stan na dwie części: zachodnią oraz wschodnią i prowadzi od miejscowości Danville do Key Bridge w Washington D.C.

Wygląda na to, że podobnie było i w tym przypadku. Od razu zwracają uwagę akcesoryjne koła pechowego samochodu, które są znacznie większe i szerzej osadzone od seryjnych. Być może właściciel auta właśnie wracał z serwisu, w którym je zmienił. Wystarczy, że dokręcono je z niewłaściwym momentem albo użyto nieprawidłowych śrub.

 

Dbanie o stan układu jezdnego auta jest podstawą bezpieczeństwa

Na szczęście tym razem wszystko zakończyło się dobrze. Kierowca pikapa zdołał opanować pojazd i zjechać bezpiecznie na pobocze. Koło o włos ominęło inne samochody i wylądowało na poboczu po drugiej stronie. Nawet kierowca ciągnika siodłowego, w którym była umieszczona kamera, zdążył wyhamować. Ale nie musiało tak być.

Dlatego nawet po wizycie w serwisie wulkanizacyjnym albo wymianie kół albo opon związaną z sezonem zimowym warto samodzielnie upewnić się, czy zostały dokręcone właściwie. Śruby dokręcone z prawidłowym momentem obrotowym nie powinny się bardzo rozgrzewać w czasie jazdy. Oczywiście należy od razu zatrzymać pojazd, jeśli usłyszymy jakieś podejrzane dźwięki. Inaczej podróż może skończyć się podobnie jak na zamieszczonym filmie.