Rolls-Royce Phantom Tempus, czyli czas, gwiazdy i bezkres uniwersum

Kolekcja Phantom Tempus inspirowana jest "czasem, zjawiskami astronomicznymi i bezkresem uniwersum". To cytat z oficjalnej informacji prasowej. W innej marce brzmiałoby to śmiesznie, ale do Rolls-Royce'a pasuje. To wyjątkowe samochody.

Kolejna niezwykła wersja flagowego Rolls-Royce'a

Kolekcja Rolls-Royce Phantom Tempus jest limitowana do 20 egzemplarzy i już trzeba ją traktować jako ciekawostkę. Jeśli ktoś z was byłby zainteresowany takim Phantomem, to musimy go zmartwić. Cała dwudziestka została już zarezerwowana przez klientów z całego świata. Takie samochody rozchodzą się zwykle jeszcze przed oficjalną premierą. Czym jest imponujący Phantom Tempus? Nowa wersja Phantoma jest inspirowana czasem - tym jak przemija i jak można sprawić, by odnieść wrażenie, że stanął w miejscu. Odnajdziemy w niej nie tylko inspiracje czasem, ale też kosmosem.

Wydarzenia ostatniego roku wpłynęły na to, że wiele osób, w tym naszych klientów, na nowo podeszło do tematu relacji z Czasem. W tych historycznym okresie, kiedy tak wiele rzeczy w życiu wydaje się ulotne, nasi klienci szukają pocieszenia w unikalnej ponadczasowości, długowieczności i trwałości oferowanej przez samochody Rolls-Royce’a

- powiedział Torsten Muller-Otvos, Chief Executive, Rolls-Royce Motor Cars.

Rolls-Royce Phantom TempusRolls-Royce Phantom Tempus fot. Rolls-Royce

Przywiązanie do detali na poziomie "Rolls-Royce", czyli najwyższym z możliwych

Kluczowym motywem jest rzadkie zjawisko astronomiczne, pulsar, nieznane aż do 1967 roku i odnalezione w najdalszych zakątkach przestrzeni kosmicznej (najbliższy odkryty znajduje się 280 lat świetlnych lub 2 704 bln km od Ziemi). Te bardzo gęste, rozżarzone do białości gwiazdy emitują fale elektromagnetyczne w bardzo regularnym rytmie, co sprawia, że są jednymi z najdokładniejszych zegarów we wszechświecie. Właśnie to zjawisko stało się inspiracją dla całej kolekcji. Dla Phantoma Tempus przygotowano nowy lakier Bespoke. Nazywa się Kairos Blue i wykorzystano w nim płatki miki. Lakier delikatnie się mieni, czym naśladuje gwiazdy na niebie. Nowa jest także podsufitka Pulsar Headliner, która łączy oświetlenie światłowodowe z pięknym haftem Bespoke. To jednak nie koniec. Spójrzcie na drzwi limitowanego Phantoma. Setki podświetlonych otworków tworzą w ich wyściółce wijące i wirujące wzory.

Z Phantoma usunięto zegarek, żeby podkreślić "wolność właścicieli od upływu czasu i jego ograniczeń". Na przedniej desce pojawiła się za to tzw. Galeria Phantoma. To prawdziwe dzieło sztuki. Jednorodny fragment aluminium został wyfrezowany tak, aby stworzyć sto pojedynczo konturowanych kolumn. Każda z kolumn jest anodyzowana na czarno i ręcznie polerowana, aby odbijała światło.

To nie koniec. Figurka Spirit of Ecstasy obchodzi 110. urodziny i w tej wersji przygotowano dla niej coś ekskluzywnego. Kierowca może wygrawerować na niej ważną dla siebie datę i miejsce. Choćby ślub lub narodziny dziecka.

Rolls-Royce Phantom TempusRolls-Royce Phantom Tempus fot. Rolls-Royce

Dla Phantoma Tempus przygotowano też kosz szampański

Wisienką na torcie jest kosz szampański Tempus Champagne Chest, który powstał na bazie cieszącego się dużym uznaniem kosza Rolls-Royce Champagne Chest. Ręcznie namalowany pulsar widnieje na stoliku, pod którym umieszczona jest skrzynka kryjąca termos do chłodzenia szampana i kawioru, cztery ręcznie zrobione kryształowe kieliszki ułożone tak, aby przywoływały widok cylindrów silnika V12 oraz łyżeczka do kawioru z masy perłowej.

Phantom Tempus jest samochodem dla tych, którzy szukając swojego miejsca w uniwersum, kształtują świat. Rozumieją, iż obok przynależnych nam darów, talentów czy szans, wszyscy otrzymujemy także swój Czas – i to do nas należy maksymalne wykorzystanie każdej chwili.

- podsumowuje szef marki.

Zobacz wideo Porsche Panamera Turbo S - przypomina bardziej luksusową limuzynę niż auto sportowe
Więcej o: