Wybrano wykonawcę kolejnego odcinka autostrady A2. Za trzy lata powstanie nowa trasa od Siedlec do Białej Podlaskiej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na zaprojektowanie i budowę drugiego z czterech odcinków planowanej trasy A2 na wschodzie kraju. Mowa o fragmencie pomiędzy węzłem Łukowisko a rejonem miejscowości Swory.

Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta firmy INTERCOR. To to przedsiębiorstwo zaprojektuje i wybuduje drug odcinek autostrady A2 Siedlce - Biała Podlaska między węzłem Łukowisko a miejscowością Swory.

Zobacz wideo Śląska autostrada. Z dachu osobówki spadał śnieg. Kierowca był zaskoczony mandatem

Autostrada po nowym śladzie

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 12,5 kilometrów autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę trzeciego pasa ruchu. Powstaną także drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Autostrada A2Od dzisiaj podwyżki na A2. Drożeją trzy kluczowe odcinki autostrady. Znowu

Autostrada A2, Łukowisko - SworyAutostrada A2, Łukowisko - Swory GDDKiA

A2 od węzła Lubelska do granicy państwa

W sierpniu 2020 r. oddano do ruchu ponad 15 kilometrów autostrady A2 pomiędzy węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Wiosną 2020 r. podpisane zostały umowy na dwa kolejne odcinki autostrady - pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Przewidywany termin ukończenia prac to jesień 2023 r. Pod koniec stycznia tego roku podpisana została umowa na ostatni odcinek autostrady pomiędzy węzłami Groszki i Gręzów. Planowany termin zakończenia tych prac to lato 2024 r.

A2 Mińsk Mazowiecki - SiedlcePodpisano kolejną umowę na rozbudowę autostrady A2. Plany trasy w stronę Siedlec

Na kolejny fragment od Siedlec do Białej Podlaskiej toczą się cztery postępowania przetargowe. W tym roku poznaliśmy oferty na kolejne dwa zadania:

  • Swory - węzeł Biała Podlaska;
  • Malinowiec – Łukowisko.

W tym roku wybrano już najkorzystniejszą ofertę na budowę A2 na odcinku od węzła Siedlce Zach,ód do rejonu miejscowości Malinowiec.

Autostrada A2, Siedlce Zachód - MalinowiecWybrano wykonawcę autostrady A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej. Umowa jeszcze w tym roku

A2 Łódź - Warszawa - będzie dodatkowy pas ruchu

W województwie łódzkim i mazowieckim nadal trwa opracowywanie koncepcji poszerzenia autostrady A2 na długości ok. 89 kilometrów o dodatkowy pas ruchu. Docelowo autostrada będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków po cztery pasy ruchu na jednej jezdni, natomiast dalszy odcinek do węzła Łódź Północ trzy pasy ruchu.

Autostrada A2, Łukowisko - SworyAutostrada A2, Łukowisko - Swory GDDKiA

Więcej o: