80-letni kierowca wjechał w radiowóz i próbował uciekać. Miał 1,5 promila alkoholu

80-letni kierowca spowodował kolizję z policyjnym radiowozem, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Na dodatek prowadził mając w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu. Teraz grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
Zobacz wideo Policja schwytała złodziei samochodów. Podejrzewani są o popełnienie 500 przestępstw

Jak donosi Komenda Powiatowa Policji w Kutnie, do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 92. Policjanci poruszali się oznakowanym radiowozem, a z naprzeciwka w ich stronę zbliżał się kierujący autem Renault Megane

Ledwie uniknęli zderzenia czołowego. Kierowca uciekał

W pewnym momencie kierowca renault zjechał na przeciwległy pas ruchu, wyjeżdżając na przeciw policjantom z Kutna. Kierujący radiowozem funkcjonariusz w ostatnim momencie zjechał na bok, dzięki czemu udało mu się uniknąć zderzenia czołowego. Renault uderzyło jedynie w lewy bok radiowozu, po czym jego kierowca zaczął uciekać z miejsca zdarzenia.

Policjantom po krótkim pościgu udało się zatrzymać auto. Łamiącym przepisy kierowcą okazał się 80-letni mieszkaniec Kutna, który zdecydował się na jazdę po alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila.

Teraz pijany kierowca będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za swoje czyny odpowie bowiem przed sądem, gdzie może mu zostać wymierzona kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Stracił także prawo jazdy.

Komenda policji w Kutnie apeluje kierowców o rozwagę. Jak tłumaczy, w styczniu tego roku tylko na terenie tego powiatu zatrzymano 33 nietrzeźwych kierujących. Czterech z nich spowodowało zdarzenia drogowe.

Więcej o: