Kierowca samochodu postrzelił rowerzystę - drogowa awantura w Warszawie

Na drogach często dochodzi do sprzeczek i konfliktów między kierowcami samochodów i rowerzystów. Jednak pewien warszawski kierowca postanowił rozwiązać spór za pomocą broni.

Do zdarzenia doszło w Warszawie, w dzielnicy Wola, na skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Ogrodowej. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych i postrzelenie rowerzysty.

Strzał z rewolweru

Z ustaleń policji wynika, że pomiędzy kierowcą samochodu osobowego, a rowerzystą, wywiązała się kłótnia. Powodem sprzeczki miał być manewr kierowcy samochodu, za wykonanie którego rowerzysta zwrócił mu uwagę. Awantura doprowadziła do szarpaniny i gróźb - kierowca samochodu groził rowerzyście uszkodzeniem ciała. W pewnym momencie wyjął z auta przedmiot przypominający broń i strzelił w rowerzystę.

Zobacz wideo

43-latek nie uciekł z miejsca zdarzenia - zaczekał na policję i złożył wyjaśnienia. Został zatrzymany, a policjanci zabezpieczyli rewolwer pneumatyczny. Pokrzywdzony poniósł obrażenia ciała, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podejrzany usłyszał już zarzut dotyczący kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia czynności narządu ciała trwające poniżej dni siedmiu. Grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wynik badania alkomatem pijanych rowerzystówPlaga pijanych rowerzystów. W Parczewie zatrzymano dziesięciu w ciągu dwóch dni

Rewolwer pneumatyczny zabezpieczony przez policjęRewolwer pneumatyczny zabezpieczony przez policję Policja

Więcej o: