Robili meble z supersamochodów. Teraz mogą zapłacić dwa mln zł kary, a nawet trafić do więzienia

Meble wykonane z części samochodów to ciekawy dodatek do domów pasjonatów motoryzacji. Firma mieszcząca się pod Wrocławiem może mieć jednak spore problemy, ponieważ do wytwarzania mebli bezprawnie wykorzystała projekty znanego producenta supersamochodów.

Do wrocławskiego oddziału policji z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wpłynęła informacja, że jedna z firm znajdujących się na przedmieściach zajmuje się sprzedażą nietypowych mebli. Do ich produkcji były wykorzystywane elementy łudząco przypominające części samochodów włoskiej sportowej marki Lamborghini.

Zobacz wideo

Nielegalne meble

Policjanci zabezpieczyli meble, które miały na sobie znaki towarowe włoskiego producenta. Elementy mebli były kopiami zewnętrznych części aut. Zgodnie z obowiązującymi przepisami produkcja i sprzedaż takich przedmiotów może być uznana za przestępstwo.

Policja wstępnie szacuje, że na wykorzystaniu wizerunku Lamborghini przez producenta mebli włoska marka supersamochodów mogła stracić nawet dwa miliony złotych. Nie wiadomo jak została obliczona podana kwota. Prawdopodobnie jest estymacją zysków, które zdaniem śledczych mogła osiągnąć podwrocławska firma dzięki sprzedaży produktów naruszających obowiązujące prawo.

Pięć lat więzienia

Aktualnie policjanci sprawdzają, czy producent nie naruszył żadnego z licznych przepisów dotyczących zwalczania nieuczciwej konkurencji, prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej. Jeśli się okaże, że zostały złamane, sprawcom może grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Nielegalne meble z LamborghiniNielegalne meble z Lamborghini Policja

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.