Nie musisz mieć lupy, żeby dostrzec zmiany. MINI przeszło lifting

MINI to jedna z tych marek, która swoje samochody odświeża bardzo delikatnie. Często zmiany przy kolejnych liftingach na pierwszy rzut oka dostrzegą tylko zagorzali fani. Nie tym razem.

Nowe MINI - premiera

Brytyjska marka odświeżyła właśnie MINI w trzech wersjach: trzydrzwiowe i pięciodrzwiowe hatchbacki oraz kabriolet. Modernizacja obejmuje również odmianę elektryczną. Na razie producent nie zdradza szczegółów nowej oferty silnikowej, a to może oznaczać, że pod maską mini po prostu nie dojdzie do żadnych zmian. Pewni będziemy dopiero w kwietniu, kiedy odświeżone mieszczuchy wyjadą na drogi. Jednak nie spodziewajmy się rewolucji. Lifting prawie na pewno będzie oznaczał lekką podwyżkę ceny. Tak stało się np. w USA - Amerykanie będą musieli za hatcha zapłacić 500 dolarów więcej.

Na polski cennik jeszcze czekamy. Aktualnie ceny startują od:

  • 84 100 złotych za MINI 3d z silnikiem 1.5 o mocy 102 KM.
  • Pięciodrzwiowy hatchback z tą samą jednostką kosztuje 88 000 zł
  • Z kolei bazowe MINI Cabrio ma 136-konne 1.5 i wyceniono je na 107 100 zł.
  • Wyjściowo najdroższy jest oczywiście elektryk, na którego trzeba przyszykować minimum 139 900 zł
Zobacz wideo Samochód Jasia Fasoli i symbol Zjednoczonego Królestwa - recenzja elektrycznego modelu Mini

Zmiany w wyglądzie nowych MINI - zdjęcia i wideo

MINI często odświeża swoje samochody, ale często robi to po prostu przy okazji kolejnych roczników, wprowadzając na rynek auto z nowego roku modelowego z delikatnymi poprawkami wyglądu i kilkoma nowościami. Tym razem mamy jednak do czynienia z pełnoprawnym liftingiem, co widać przede wszystkim po mocno przeprojektowanym przodzie. Charakterystyczny retro styl oczywiście pozostał, ale auto stało się bardziej minimalistyczne. Za to z tyłu wprowadzono kosmetyczne zmiany. Wersje kolorystyczne ze zdjęć prasowych nawiązują do pierwszych mini, jakie powstawały we współpracy z BMW. Oczywiście kierowcy w konfiguratorze znajdą znacznie więcej opcji - lifting to przecież znakomita okazja do dodania nowych kolorów, wzorów obręczy kół i pomniejszych dodatków.

MINI po faceliftingu 2021MINI po faceliftingu 2021 fot. MINI

MINI po faceliftingu 2021MINI po faceliftingu 2021 fot. MINI

MINI po faceliftingu 2021MINI po faceliftingu 2021 fot. MINI

Więcej zdjęć nowych MINI znajdziecie w naszej galerii, do której serdecznie zapraszamy:

W galerii znajdziecie oczywiście także zdjęcia odświeżonego wnętrza. To oczywiście się nie zmieniło drastyczne, a sam projekt wciąż jest pełen charakterystycznych okręgów. Przed oczami kierowcy widzimy jednak wirtualne zegary, środkowy ekran systemy multimedialnego ma mieć 8,8 cala już w standardzie, okala go też nowy świecący pierścień, kabinę rozświetla nowe oświetlenie nastrojowe, kierownica może podgrzewana, a całe wnętrze inaczej wykonane. Pojawiają się nowe tapicerki i elementy dekoracyjne. Wzbogacona zostaje także lista pokładowych systemów bezpieczeństwa i systemów wsparcia z zaawansowanym adaptacyjnym tempomatem ACC Stop & Go na czele.

MINI po faceliftingu 2021MINI po faceliftingu 2021 fot. MINI

Na koniec mamy dla was także prezentację nowych MINI, która pojawiła się na oficjalnym kanale marki na serwisie YouTube. O liftingu opowiadają sami twórcy:

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.