Hyundai wprowadza kolejnego crossovera. Bayon będzie mniejszy od Kony

Hyundai wprowadza do gamy modelowej kolejnego crossovera. Bayon, bo o nim mowa, ma być mniejszy od Kony, a producent zapowiada jeszcze bardziej futurystyczny wygląd.

Hyundai odważnie działa na rynku motoryzacyjnym. Prawie wszystkie nowe modele to strzały w dziesiątkę zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. Zapowiadany crossover też do nudnych należeć nie będzie.

Zobacz wideo

Hyundai Bayon zadebiutuje w pierwszej połowie 2021 roku. Głównym rynkiem, na którym będzie dostępny, ma być Europa. Póki co nie mamy zbyt wielu informacji na jego temat. Wiadomo, że będzie mniejszy od Kony, a po pierwszych zdjęciach można wnioskować, że będzie wyglądał jeszcze bardziej nowocześnie od innych modeli z gamy.

Hyundai Bayon 2021 teaserHyundai Bayon 2021 teaser Hyundai

Nowoczesne podobieństwo

Na pierwszych zdjęciach widać, że Bayon będzie miał podobny układ przednich świateł co Kona, ale znacznie większą osłonę chłodnicy. Z tyłu LED-owe lampy w kształcie bumerangów zostały połączone modną w ostatnim czasie listwą świetlną.

Hyundai Bayon powstanie na platformie modelu i20. Można zatem spodziewać się podobnej oferty silnikowej czyli 1.0 T-GDI w wersji konwencjonalnej i MHEV.

Bayon będzie dostępny w Europie w pierwszej połowie 2021 roku. Więcej informacji o modelu zostanie ujawnionych w nadchodzących tygodniach.

Hyundai Bayon 2021 teaserHyundai Bayon 2021 teaser Hyundai

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.