Za miesięc zadebiutuje nowa Honda HR-V. Będzie tylko hybrydą

Dokładnie za miesiąc, bo 18 lutego 2021 r., zadebiutuje kolejna generacja Hondy HR-V. Co się zmieni w japońskim crossoverze?

Obecna Honda HR-V jest na rynku od 2015 roku, więc najwyższy czas na odświeżenie gamy. Trzecie wcielenie japońskiego crossovera zadebiutuje 18 lutego. Poza odświeżoną stylistyką pojawi się także nowy układ napędowy. Tak jak w przypadku modelu Jazz, nowa HR-V będzie dostępna tylko jako hybryda e:HEV.

Tylko hybrydy i elektryki

Honda powoli ale sukcesywnie zmienia kurs na elektryfikację. Po niedawnej premierze modelu e, przyszedł czas na kolejną w gamie hybrydę. Producent chwali się wręcz, że model ten ma być przełomowym krokiem jeśli chodzi o elektryfikację całej gamy modelowej przed 2022 rokiem. Co to oznacza w praktyce? Że już niedługo wszystkie modele Hondy oferowane w Europie będą elektryczne lub zelektryfikowane.

Póki co trudno powiedzieć czego możemy się spodziewać po nowym wcieleniu Hondy HR-V. Japończycy ujawnili tylko kilka niewyraźnych szkiców. Można z nich jednak wywnioskować, że styliści postawili na ostrzejsze krawędzie, niż w przypadku poprzednika.

Honda HR-V e:HEV, teaser 2021Honda HR-V e:HEV, teaser 2021 Honda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.