Hyundai pokazuje sportowego SUV-a. Będzie Kona w wersji N

Po ogromnym sukcesie Hyundaia i30 N marka kuje żelazo póki gorące. Jako że najpopularniejsze w ostatnich latach są SUV-y, Koreańczycy szybko dodali dwa do dwóch i stworzyli sportową wersję crossovera. Niebawem na rynku pojawi się Hyundai Kona w wersji N.

Do sportowej rodziny Hyundaiów z oznaczeniem N dołącza nowa Kona N. I nie mówimy tu o stylizowanej na sportową wersji N Line, ale o prawdziwym hot hatchu w przebraniu crossovera. Będzie to pierwszy stricte sportowy SUV marki Hyundai.

Zobacz wideo
Cieszymy się, że odnosząca sukcesy gama modeli N: i30 N oraz niedawno pokazane i20 N powiększy się o sportową odmianę popularnego SUV-a Kona. Wprowadzenie modelu Kona do sportowej submarki modeli N to wejście na zupełnie nowy poziom

– powiedział Andreas-Christoph Hoffman, wiceprezes ds. marketingu i produktu Hyundai Motor Europe.

Hyundai Kona N 2021Hyundai Kona N 2021 Hyundai

Hyundai Kona N będzie dostępny z ośmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów z mokrymi sprzęgłami, znaną jako N DCT. 2-litrowy turbodoładowany silnik zapewni moc 280 KM, która trafi na przednie koła. Krążą jednak plotki, że Kona N ma się także pojawić w wersji z napędem na cztery koła. Jak na sportowe auto przystało, nie zabraknie sportowych elementów, w tym funkcji Launch Control, a także słusznie brzmiącego układu wydechowy.

Nowa Kona N to pierwszy „hot SUV” z logo N. Kona N zapewni frajdę z jazdy jak każdy inny samochód z rodziny N, a N-tuzjaści z przyjemnością będą korzystać z tego samochodu zarówno podczas codziennych podróży, jak i na torach wyścigowych

– powiedział Till Wartenberg, wiceprezes i szef submarki N i działu motorsportu Hyundai Motor Company.

Hyundai Kona N 2021Hyundai Kona N 2021 Hyundai

W 2021 roku sportowa submarka Hyundai N zostanie rozszerzona. Do bestsellerowego modeli i30 N i nieco mniejszego, ale równie zadziornego i20 N dołączy także sportowy crossover. Tym samym Hyundai będzie mógł śmiało konkurować np. z Volkswagenem, który ma T-Roca R.

Hyundai Kona N 2021Hyundai Kona N 2021 Hyundai

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.