Już działa zawrotka na S2 na węźle Puławska. Zmniejszy korki na zjeździe z obwodnicy

Budowa obwodnicy Warszawy i prace na węźle Puławska w ostatnich tygodniach mocno dawały się we znaki kierowcom. Na zjeździe z S2 w kierunku centrum tworzyły się ogromne korki. Właśnie otwarta zawrotka znacznie upłynni ruch.

Nową zawrotkę na węźle Puławska oddano kierowcom w niedzielę 20 grudnia. Od teraz mamy dodatkową możliwość zjazdu z obwodnicy Warszawy w ulicę Puławską w kierunku centrum. W ostatnim czasie na tym fragmencie S2 tworzyły się gigantyczne korki. Poprzednią zawrotkę zamknięto z powodu prac na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Dodatkowe zjazdy powinny znacznie upłynnić ruch. Takie rozwiązanie będzie dostępne do zakończenia budowy ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy.

Nowy zjazd z obwodnicy Warszawy

Z nowej zawrotki skorzystają wyłącznie kierowcy jadący S2 od zachodu. Zamiast zjeżdżać obecną, docelową łącznicą węzła i na skrzyżowaniu z ul. Puławską skręcać w lewo, będą mogli przejechać trasą główną, a następnie skręcić w lewo i poprzez łącznicę zjazdową od strony Ursynowa dotrzeć do skrzyżowania. Tu w kierunku centrum będzie można skręcić z trzech pasów.

zawrotka na S2zawrotka na S2 fot. GDDKiA

Południowa Obwodnica Warszawy - co słychać na budowie?

GDDKiA zapewnia, że jeszcze w tym roku oddany do użytku zostanie odcinek między węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska. Jego częścią jest nowy most. Otwarcie trasy ma nastąpić niezwłocznie po uzyskaniu od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Wszystko jest już podobno gotowe, a drogowcy czekają tylko na domknięcie formalności.

Trochę dłużej poczekamy za to na oddanie ursynowskiej części obwodnicy. Wykonawca ursynowskiego odcinka prowadzi intensywne prace w tunelu oraz poza nim. Planowany termin oddania do użytku tunelu przewidziany jest w II kwartale 2021 roku.

Zobacz wideo Kombajnem jechał po autostradzie A1. Policja publikuje nagranie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.