Zmiany w koncernie Volkswagena. Wiadomo co będzie z Bentleyem, Ducati i Lamborghini

W ostatnich latach na rynku motoryzacyjnym dzieje się sporo. Powstają nowe submarki, linie modelowe oddzielają się w poszukiwaniu autonomii, jedne koncerny wykupują inne. Czasem trudno się w tym połapać. Volkswagen odsłonił karty swoich planów na przyszłość.

Kilka miesięcy temu świat obiegła plotka, że marki Ducati i Lamborghini mają oddzielić się od koncernu Volkswagena. Niemiecki gigant skupia się aktualnie na elektromobilności i nurt ten utrzyma się prawdopodobnie przez najbliższe lata. Dlatego sportowe, można wręcz powiedzieć niszowe motocykle i samochody, nie do końca wpisywały się w wizję marki. Informacje o sprzedaży Ducati i Lamborghini jednak nie potwierdziły się - obie marki zostaną pod skrzydłami Volkswagena.

Zobacz wideo

Zmiany czekają natomiast Bentleya. O nim również spekulowano, a przyszłość marki nie była pewna. Po ostatnim posiedzeniu zarządu wiadomo, że 1 marca 2021 roku Bentley zostanie wcielony do marki Audi.

Co dalej?

Choć Volkswagen i Audi należą do jednego koncernu, marki mają sporą niezależność. Trudno powiedzieć jaki skutek przyniesie transfer Bentleya. Bardzo możliwe, że auta tej marki zyskają więcej sportowego charakteru, z którego przecież słynie marka z Ingolstadt.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.