Nowa Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti nie oszukuje nazwą - będzie bardzo szybka

Veloce po włosku oznacza po prostu "szybki", a Alfa Romeo nazywa tak swoje pośrednie wersje - jeszcze nie w pełni sportowe, ale już tylko o krok od Quadrifoglio. Nie inaczej będzie w przypadku Stelvio Veloce Ti.

Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti - silniki

Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti z pewnością trafi w gusta każdego, kto szuka szybkiego SUV-a, ale nie chce lub nie może sobie pozwolić na pełnoprawną sportową wersję. Veloce Ti będzie stanowić swoisty pomost pomiędzy zwykłymi Stelvio, a potężnym Quadrifoglio. Dokładnych osiągów jeszcze nie znamy, ale Włosi z pewnością będą mieli się czym pochwalić. Stelvio Veloce Ti ma napędzać dwulitrowy, czterocylindrowy (oczywiście turbodoładowany) silnik o mocy 280 KM. Standardem jest tu napęd na cztery koła Q4 oraz automatyczna skrzynia biegów. Możemy się spodziewać pierwszej setki w okolicach 5,7 sekundy i 230 km/h prędkości maksymalnej. Takimi liczbami włoski SUV legitymował się do tej pory.

To propozycja benzynowa. W ofercie Alfy Romeo Stelvio Veloce Ti nie powinno również zabraknąć 210-konnego diesla, który również będzie łączony z napędem Q4 oraz ośmiostopniowym automatem. W przypadku wersji wysokoprężnej osiągi będą bardzo zbliżone do 6,6 s i 215 km/h.

Zobacz wideo Alfa Romeo Giulia GTA oficjalnie

Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti - ceny w Polsce

Nowa Alfa Romeo Stelvio Veloce Ti powinna pojawić się w Europie już na początku przyszłego roku. Bliżej rynkowej premiery poznamy szczegóły oferty nad Wisłą. Zajrzeliśmy do aktualnego cennika, który dostępny jest na polskiej stronie producenta. Przy benzynowym Stelvio Veloce Ti widzimy tam kwotę 256 200 złotych, a przy silniku 2.2 JTDM Turbo 210 KM - 255 200 zł.

Alfa Romeo zaprezentowała już zdjęcia nowej, szybkiej Alfy Romeo Stelvio. Na drodze SUV będzie się wyróżniał czarnym pakietem stylistycznym, obowiązkowymi sportowymi dodatkami i 21-calowymi felgami. Sportowych akcentów nie zabraknie również w pięknej kabinie. Zapraszamy do naszej galerii.

Alfa Romeo Stelvio Veloce TiAlfa Romeo Stelvio Veloce Ti fot. Alfa Romeo

Alfa Romeo Stelvio Veloce TiAlfa Romeo Stelvio Veloce Ti fot. Alfa Romeo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.