Nowe radiowozy na Podkarpaciu. Policja wydała ponad milion złotych na SUV-y i busa

Podkarpacka policja odebrała dziewięć nowych radiowozów. Do policyjnej floty dołączyło osiem koreańskich SUV-ów i jeden bus.

W tym tygodniu do komend, komisariatów i posterunków policji na Podkarpaciu trafi dziewięć nowych, oznakowanych radiowozów. Do policyjnej floty dołączy osiem SUV-ów i jeden bus. sześć z wymienionych radiowozów zostało zakupionych z połączonych środków samorządów i Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. Trzy pozostałe sfinansowały samorządy miast i gmin.

Zobacz wideo

W policyjnej flocie pojawi się osiem koreańskich SUV-ów Hyundai Tucson. Wszystkie są wyposażone w benzynowe silniki 1.6 T-GDI o mocy 177 KM i napęd na cztery koła. Koszt jednego samochodu to około 116 tys. zł. Podkarpacka policja otrzymała także jeden pojazd patrolowy typu Volkswagen Transporter T6. To oznakowany radiowóz z silnikiem diesla o pojemności dwóch litrów, mocy 150 KM i automatyczną skrzynią biegów. Koszt tego pojazdu to ponad 203 tys. zł. Zakup wszystkich dziewięciu radiowozów kosztował ok. 1,1 mln zł.

Nowe radiowozy podkarpackiej policjiNowe radiowozy podkarpackiej policji Policja

Radiowozy, których zakup był finansowany z połączonych środków samorządów i budżetu państwa w ramach Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020 trafią do komend powiatowych w Dębicy, Stalowej Woli, Jarosławiu oraz komendy miejskiej w Przemyślu. Trzy pozostałe radiowozy marki Hyundai, które zostały zakupione przez samorządy, trafią do KMP w Rzeszowie, KPP w Sanoku oraz KPP w Jaśle. Oznakowany furgon Volkswagen Transporter sfinansowany został w połowie ze wspólnych środków Gminy Tarnobrzeg i Urzędu Marszałkowskiego oraz środków z Programu Modernizacji Policji. Radiowóz trafi do komendy miejskiej w Tarnobrzegu.

Nowe radiowozy podkarpackiej policjiNowe radiowozy podkarpackiej policji Policja

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.