Wielki finał The Best of Moto 2020. Jury i czytelnicy wybrali najlepsze samochody roku

Filip Trusz
Skoda Octavia zdobyła główną nagrodę w plebiscycie The Best of Moto 2020. To wspólna decyzja czytelników i jurorów Moto.pl. Czytelnicy wybrali też najlepsze auta w kategoriach specjalnych, a eksperci - w czterech kolejnych kategoriach.

Zakończyła się uroczysta gala plebiscytu The Best of Moto. Z powodów wiadomych musieliśmy przeprowadzić ją inaczej niż w poprzednich latach - wirtualnie na stronie głównej Gazety.pl. Nie daliśmy się jednak powstrzymać. Redakcja Moto.pl wręczyła nagrody najlepszym samochodom 2020 roku. Co ważne, wyróżnienia przyznawane były nie tylko przez dziennikarzy i ekspertów branżowych, ale też przez czytelników, którzy przez dwa miesiące oddawali głosy na samochody nominowane w kategorii głównej i w kategoriach specjalnych.

TUTAJ ZNAJDZIESZ NASZĄ RELACJĘ Z GALI THE BEST OF MOTO

W tym trudnym dla wszystkich roku 2020, nie zabrakło wielu interesujących premier samochodów. Część z nich zasłużyło na szczególne uznanie, co znajduje swoje odzwierciedlenie w wynikach plebiscytu The Best of Moto. W tym roku zdecydowaliśmy się przyznać nagrody w dwóch dodatkowych kategoriach - Influencer motoryzacyjny roku i Najlepsze działanie reklamowe na polskim rynku. Nasz plebiscyt stale się zmienia odzwierciedlając zmiany zachodzące w świecie motoryzacji i w świecie mediów. A Moto.pl jako jeden z największych serwisów motoryzacyjnych w Polsce, z imponującą dynamiką wzrostu zasięgu jest platformą, która nie tylko te zmiany dostrzega, ale je też skutecznie nagłaśnia i się do nich adaptuje.

- komentuje Tomasz Korniejew, redaktor naczelny Moto.pl i przewodniczący jury.

Nagrodą główną dla głosujących czytelników były dwa skutery Piaggio Liberty 50.

Nagrody The Best of Moto 2020Nagrody The Best of Moto 2020 fot. Moto.pl

The Best of Moto 2020 - wielki zwycięzca

Główną nagrodę, czyli tytuł The Best of Moto, otrzymała Skoda Octavia. Auto zdobyło uznanie zarówno internautów, jak i jurorów tegorocznej edycji plebiscytu. Co na jego temat mówią dziennikarze Moto.pl?

Tomasz Korniejew, redaktor naczelny Moto.pl: W tym roku zadebiutowało wiele wspaniałych samochodów, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Skoda Octavia to pojazd bardzo ważny z perspektywy polskiego rynku i nie ukrywam, że to też miało w tym roku znaczenie dla jurorów. Najnowsza generacja modelu łączy w sobie przestronne wnętrze, najnowsze technologie z zakresu bezpieczeństwa, czy komunikacji pojazdu z internetem i urządzeniami mobilnymi, a także nowoczesne jednostki napędowe, w tym układy hybrydowe typu plug-in. To wszystko sprawia, że najnowsza generacja Skody Octavii to z naszej perspektywy najważniejsza premiera motoryzacyjna na polskim rynku w 2020 r.

Zuzanna Krzyczkowska, dziennikarka Moto.pl: Skoda Octavia to samochód, który przez lata zdążył na dobre zadomowić się na rynku motoryzacyjnym. Nowa wersja jest tak samo praktyczna i wygodna jak poprzednia, ale jednocześnie dostała dużo rozwiązań z zakresu technologii i bezpieczeństwa, które do tej pory były zarezerwowane raczej dla wyższych klas. Dlatego moim zdaniem ten model ma duże szanse jeszcze bardziej zjednać sobie kierowców.

Łukasz Kifer, dziennikarz Moto.pl: Cieszę się, że wygrała Octavia, bo to synonim samochodu dla Europejczyka. Nie z przyszłości ani przeszłości tylko takiego, jakiego potrzebuje teraz. Jest praktyczna, dopracowana i ma dużo wersji napędowych do wyboru, ale niczym nie szokuje. Chyba, że imponująco wysokim poziomem, na który wzniosły się samochody marki Skoda. To kolejny dowód, że powinniśmy brać przykład z Czechów i zazdrościć im zdrowego rozsądku.

Filip Trusz, dziennikarz Moto.pl: To niby wciąż ta sama Octavia - wzór przestronnego samochodu kompaktowego. A jednak nie do końca. Nowa generacja wyraźnie zmienia wizerunek modelu i pozycjonuje go pół półki wyżej. Nie doceniamy tu już tylko centymetrów i litrów. Octavia po prostu budzi sympatię. Nabrała swojego charakteru i osobowości. Ładna, nowoczesna, dobrze wykonana... Nie zdziwi mnie wcale, jak w kolejnych latach nie da się strącić z podium najpopularniejszych samochodów w Polsce.

Zwycięzca The Best of Moto 2020Zwycięzca The Best of Moto 2020 fot. Moto.pl

The Best of Moto 2020 - zwycięzcy w kategoriach specjalnych

Oprócz nagrody głównej podczas gali wręczaliśmy również statuetki w 11 kategoriach specjalnych, w których o wyróżnieniach decydowali wyłącznie internauci

 • Najlepszym samochodem miejskim w 2020 roku okazał się Fiat 500 Hybrid.
 • Najbardziej praktycznym modelem – Toyota Corolla Trek.
 • Najlepszym samochodem rodzinnym – Mercedes-Benz GLB.
 • Najlepszym samochodem uniwersalnym – Kia Sorento.
 • W kategorii mały samochód dla aktywnych zwyciężył Peugeot 2008.
 • W kategorii samochód luksusowy – Audi S8.
 • W kategorii samochód sportowy – Porsche 911 Turbo S.
 • Za samochód legendę internauci uznali Volkswagena Californię.
 • Wśród aut z napędem alternatywnym docenili Hondę e.
 • Innowacją motoryzacyjną 2019 roku okazała się pierwsza ciężarówka na wodór – Hyundai XCIENT Fuel Cell.
 • Z kolei Influencerem roku wybraliście Bartosza Ostałowskiego.

The Best of Moto 2020The Best of Moto 2020 fot. Moto.pl

The Best of Moto 2020 - kategorie eksperckie.

Bardzo ważną częścią naszego plebiscytu są cztery kategorie eksperckie, w których o zwycięzcach decydują jurorzy. Do każdej kategorii wybraliśmy oddzielne grono ekspertów z danej dziedziny. Oto zwycięzcy:

 • Społeczna odpowiedzialność biznesu - Wypożyczalnia choinek Volvo.
 • Produkt finansowy roku - Oferta Lease&drive 1% „bez VAT” dedykowana samochodom hybrydowym i elektrycznym Mercedes-Benz Financial Services.
 • Design Moto - Honda e.
 • Działanie reklamowe na polskim rynku - Porsche #żeby nie kusiło

Organizatorem plebiscytu The Best of Moto jest Moto.pl, jeden z czołowych serwisów motoryzacyjnych w polskim internecie należący do portalu Gazeta.pl, którego redakcja codziennie dzieli się z tysiącami fanów motoryzacji informacjami, testami, opiniami i poradami na temat samochodów.

Dziękujemy, że byliście z nami. Widzimy się za rok! - redakcja Moto.pl

Podziękowanie dla partnerów The Best of MotoPodziękowanie dla partnerów The Best of Moto fot. Moto.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.