Ta nowa Toyota Yaris w hybrydowej wersji to niesamowity wygląd i oszczędność! Pali w mieście 3,5 litra!

Produkowana od 1999 r. Toyota Yaris doczekała się już czterech generacji. W ramach ostatniej wersji jeżdżącej po drogach od 2019 można nabyć samochód hybrydowym, który intryguje designem i niskim spalaniem.

Toyota Yaris - od ponad dwudziestu lat na drogach

Chociaż pierwszy model Toyoty Yaris wyjechał z salonu już dość dawno temu i od razu osiągnął sukces, to japońska marka bardzo dba o to, żeby nie spocząć na laurach. Każda kolejna generacja poprawia jeden  z najlepiej sprzedających się samochodów segmentu B. Dowodem tego jest właśnie hybrydowa wersja samochodu, sprzedawana w ramach jego czwartej generacji. Toyota Yaris ma świetne wyniki sprzedażowe na tle konkurencji. W 2019 roku kupiono 12 070 nowych egzemplarzy tego modelu. To drugi wynik w ramach oferty marki, gdzie poza zasięgiem była tylko Toyota Corolla (20 895 egz.). Chociaż Toyota Yaris nie zyskała w stosunku do 2018 roku tak dużego przyrostu sprzedanych aut, jak Corolla (172%), to zwiększenia o 9,2% mógłby pozazdrościć jej niejeden model wśród konkurencji. 

TOYOTA YARIS MA NOWY CENNIK. PRZEWIDZIANO SPORY RABAT

Toyota Yaris Hybrid dołącza do innych modeli marki

Warto podkreślić, że wśród aut sprzedawanych przez Toyotę jest bardzo wysoki odsetek samochodów o napędzie hybrydowym. W 2019 r. sprzedano ich 20 036, co stanowiło 39% całkowitej sprzedaży japońskiej marki w Polsce. W pierwszej trójce znalazły się:

Nowa Toyota Yaris Hybrid, zbierająca bardzo dobre opinie, będzie miała okazję dołączyć do grona dobrze się sprzedających hybryd Toyoty. Już dzisiaj wróży się jej miejsce na podium w kolejnych rankingach. 

TOYOTA YARIS MA NOWY CENNIK. PRZEWIDZIANO SPORY RABAT

Jaka jest hybrydowa Toyota Yaris 2020?

Nowa Toyota Yaris 2020 to pięciodrzwiowy hatchback, który chwalony jest przede wszystkim za poprawiony w stosunku do poprzedniczek design, większą przestrzeń w środku i zużycie paliwa, które określa się jako ekstremalnie niskie nawet na 3,5 l / 100 km.

Wymiary samochodu to 394 cm długości przy 174,5 cm szerokości i 147 cm wysokości. Rozstaw osi to 256 cm, zaś w bagażniku można pomieścić 286 l.  W nowej Toyocie Yaris 2020 przewidziano do wyboru trzy warianty silnika - dwie jednostki benzynowe o mocy 72, 125 KM i hybrydę. W ostatnim przypadku mowa o 1.5 Hybrid o mocy 116 KM z przekładnią bezstopniową e-CVT. Czas potrzebny, by przyspieszyć do 100 km/h to 9,7 s. Maksymalna prędkość - 175 km/h. Nowa Toyota Yaris 2020 z napędem hybrydowym spala według producenta 3,8-4,9 l / 100 km. 

Zobacz wideo Nowa Toyota Yaris już na polskich drogach

Ile kosztuje Toyota Yaris w wersji hybrydowej?

Wersja nowej Toyoty Yaris z silnikiem hybrydowym kosztuje odpowiednio:

  • 76 900 zł - wersja Active (z silnikiem benzynowym 58 900 zł)
  • 77 900 zł - wersja Comfort (59 900 zł)
  • 88 900 zł - wersje Selection Elegant i Selection Style (74 900 zł)
  • 89 900 zł - wersja Premiere Edition (75 900 zł)

    TOYOTA YARIS MA NOWY CENNIK. PRZEWIDZIANO SPORY RABAT

Jak prezentuje się standardowe wyposażenie Active?

Standardowe wyposażenie nowej Toyoty Yaris jest stosunkowo bogate. Znajdziemy w nim felgi stalowe 15 cali, klimatyzację automatyczną jednostrefową (w przypadku napędu hybrydowego), system wykrywania pieszych i rowerzystów, asystenta utrzymania pasa ruchu, układ rozpoznawania znaków drogowych, system wykrywania zmęczenia kierowcy, tempomat adaptacji i system łatwego mocowania fotelików dziecięcych Isofix. Wewnątrz czeka tapicerka materiałowa, kolorowy wyświetlacz tablicy wskaźników 4,2 cala i system multimedialny Toyota Touch 2 z kolorowym wyświetlaczem dotykowym 7 cali. Auto jest też wyposażone w dwa głośniki, port USB, interfejsy Android Auto i Apple CarPlay. 

TOYOTA YARIS MA NOWY CENNIK. PRZEWIDZIANO SPORY RABAT

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.