Ta wygodna Toyota Camry wręcz relaksuje za kierownicą! Zrównoważony nowoczesny sedan o pięknej linii

Toyota Camry, ze względu na wymiary, cenę i bezawaryjność, od lat ma swoich zwolenników w Australii i Ameryce Północnej. W Europie również cieszyła się estymą mimo gorszej sprzedaży. Być może zmieni to nowa generacja samochodu z napędem hybrydowym? Co warto o niej wiedzieć?

Toyota Camry na rynku od 1982 r.

Toyota Camry nie jest nowicjuszką na rynku motoryzacyjnym pomimo tego, że jej najnowszą wersję reklamuje się w Polsce słowami Toyota, że to spektakularny ''triumf nowoczesnego podejścia do projektowania samochodów''. Nie ma w tym żadnej przesady, bo nowa Toyota Camry dostępna jest wyłącznie jako ''sedan z hybrydowym sercem''. Pierwszemu modelowi samochodu, który pojawił się na ulicach w 1982 r., przyświecała zupełnie inna myśl projektowa.

LEGENDARNA TOYOTA CAMRY WRÓCIŁA DO POLSKI! ZNAMY CENĘ

Po tym, jak w Stanach Zjednoczonych nie przyjęła się Toyota Carina, która rozczarowała amerykańskich klientów małą pojemnością silnika, zdecydowano się na podział w ramach linii modelowej w klasie średniej. Na rynku amerykańskim zdecydowano się na projekt zupełnie nowego samochodu, Toyoty Camry, która duży silnik mogłaby połączyć ze stosunkowo niską ceną. W Europie jej rolę pełniła bardziej ekonomiczna Toyota Avensis produkowana w latach 1997-2018. Wraz z zaprezentowaniem w 2017 r. nowej Toyoty Camry z napędem hybrydowym zdecydowano, że właśnie w ósmej generacji obie linie rozwojowe samochodów klasy średniej oferowanych przez Toyotę znów się połączą.

LEGENDARNA TOYOTA CAMRY WRÓCIŁA DO POLSKI! ZNAMY CENĘ

Nowa Toyota CamryToyota Camry wróciła do Europy. Powiew luksusu w japońskiej limuzynie

Nowa Toyota Camry - trzeci najpopularniejszy model japońskiej marki

Po raz pierwszy na Starym Kontynencie nowa Toyota Camry została zaprezentowana podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu (2018). Do sprzedaży trafiła w pierwszym kwartale 2018 r. Szybko stała się jednym z najchętniej kupowanych aut japońskiej marki. Uplasowała się na trzecim miejscu, osiągając wynik sprzedażowy na poziomie 700 tys. sprzedanych egzemplarzy w 2019 r. (za Toyotą Corollą i Toyotą RAV4). 

Toyota Camry Hybrid - parametry techniczne

Jaka jest nowa Toyota Camry Hybrid? Auto ma 488,5 cm długości, jego szerokość to 184 cm. Jest przy tym wysokie na 144,5 cm i ma 282,5 cm rozstawu osi. Bagażnik zaprojektowano tak, aby pomieścił w sobie 524 l. W Europie oferuje się Toyotę Camry tylko wyposażoną w silnik hybrydowy. Mowa jest o jednostce 2.5 Hybrid Dynamic Force posiadającej moc 218 KM. Do 100 km przyspiesza w czasie 8,3 s. Średnie zużycie paliwa wynosi od 5,3 do 5,6 l na 100 km. 

LEGENDARNA TOYOTA CAMRY WRÓCIŁA DO POLSKI! ZNAMY CENĘ

Toyota Camry - cena. Ile zapłacimy za samochód japońskiej marki?

Cena Toyoty Camry jest uzależniona od wyboru konkretnej wersji wyposażenia. Poszczególne opcje kosztują przynajmniej:

  • Toyota Camry Comfort - od 139 900 zł
  • Toyota Camry Prestige - od 147 900 zł
  • Toyota Camry Executive - od 160 900 zł

Bez dopłat oferuje się Toyotę Camry w kolorze białym. Inne opcje kolorystyczne są dodatkowo płatne:

  • Silver Diamond - 2900 zł
  • Steel Blonde - 2900 zł
  • Dark Blue - 2900 zł
  • Graphite Bronze - 2900 zł
  • Attitude Black - 2900 zł
  • Platinum White Pearl - 4400 zł
  • Imperial Red - 4400 zł

LEGENDARNA TOYOTA CAMRY WRÓCIŁA DO POLSKI! ZNAMY CENĘ

Toyota Camry z klocków LegoToyota Camry z klocków Lego. Cięższa niż oryginał

Design i wyposażenie nowej Toyoty Camry

Nowa Toyota Camry w podstawowej wersji Comfort jest autem o relatywnie bogatym wyposażeniu. Klientom oferuje się felgi aluminiowe (17 cali), ale też dwustrefową klimatyzację automatyczną z systemem oczyszczania i nawilżania powietrza lub system łatwego mocowania fotelików dziecięcych. Potencjalnych nabywców kusi się kompletem systemów wspomagania układów hamulcowego, kierowniczego i zawieszenia, układami odpowiedzialnymi za wspieranie bezpieczeństwa i nowoczesnym komputerem pokładowym. W środku postawiono na elegancki design i dobrą jakość systemów multimedialnych.

LEGENDARNA TOYOTA CAMRY WRÓCIŁA DO POLSKI! ZNAMY CENĘ

Zobacz wideo Nowa Toyota Supra - klasyczne auto sportowe?
Więcej o: