Nowy Hyundai Tucson. Znamy jego ceny, zaczynają się poniżej 100 tys. zł

Hyundai Tucson od lat znajduje się w czołówce polskiej sprzedaży samochodów SUV. Nowy model pozwoli utrzymać ten trend. Jest nowoczesny, atrakcyjnie wyceniony i ma wyjątkowy wygląd. Najtańsza wersja kosztuje w Polsce 99 900 zł.

Nie wszyscy zachwycają się sylwetką nowego Hyundaia Tucsona, ale każdy zwróci na niego uwagę. To chyba pierwszy samochód na rynku, który tak skutecznie ukrywa reflektory. Przednie światła dzienne i pozycyjne są kompletnie niewidoczne, dopóki nie zostaną włączone.

Tylne lampy wręcz przeciwnie - dzięki nim nowego Tucsona będzie można rozpoznać z daleka. Oba nawiązują stylistycznie do tego samego motywu parametrycznego, który polega na powtarzaniu geometrycznego kształtu.

Zobacz wideo

To wiemy od pewnego czasu. Teraz znamy również ceny kompaktowego SUV-a. Podstawowy model będzie można kupić za mniej niż 100 tys. zł. To atrakcyjna cena w przypadku nowoczesnego, niezawodnego kompaktowego SUV-a, a taką opinią cieszy się Tucson.

Za tę cenę otrzymamy bazowy model z podstawowym wyposażeniem. Ma silnik 1.6 T-GDI o poj. 1,6 litra i mocy 150 KM, którą osiąga dzięki turbosprężarce. Moment obrotowy jest przenoszony na przednią oś za pośrednictwem manualnej przekładni.

Taka wersja będzie oferowana w czterech różnych specyfikacjach wyposażenia seryjnego i cenach od 99 900 zł za wersję wyposażenia Start do 141 900 zł. Tyle kosztuje odmiana z najbogatszym wyposażeniem Platinum.

Nowy Hyundai TucsonNowy Hyundai Tucson fot. ŁK

Nowy Hyundai Tucson. Do wyboru jest miękka i pełna hybryda. Plug-in pojawi się później

Bardziej wymagający klienci sięgną po model z taką samą jednostką napędową, ale wspomaganą niedużym silnikiem elektrycznym. Tak skonstruowany "miękki" hybrydowy napęd oferuje identyczną moc, ale niższe zużycie paliwa i emisję szkodliwych substancji.

Za Hyundaia w wersji "mild hybrid" z instalacją 48 V, napędem na przednie koła i 7-stopnioową dwusprzęgłową przekładnią DCT trzeba zapłacić co najmniej 133 900 zł. Dostępne są również wersje z napędem na obie osie.

Najciekawszym technicznie modelem, który w momencie premiery wieńczy gamę Tucsona, jest odmiana w pełni hybrydowa. Udany zespół napędowy zadebiutował niedawno w Kii Sorento, a teraz trafił i do SUV-a drugiej marki koncernu. Hyundai Tucson Hybrid oferuje moc 230 KM, 6-stopniowy automat oraz napęd na dwa lub cztery koła.

Nowy Hyundai TucsonNowy Hyundai Tucson fot. ŁK

Najtańszy hybrydowy model został wyceniony na 137 900 zł. To całkiem dobrze wyposażona specyfikacja Modern. Najdroższa w tej chwili oferowana wersja Tucsona kosztuje 178 900 zł. To bogato wyposażony hybrydowy model Platinum. Za jakiś czas oferta napędów zostanie uzupełniona o model hybrydowy PHEV, czyli typu plug-in (z możliwością ładowania z gniazdka) o mocy 265 KM.

Na niego trzeba poczekać dłużej, ale pozostałe można już zamawiać, a wkrótce oglądać w salonach sprzedaży koreańskiej marki. Swoje pierwsze samochody klienci powinni odebrać na początku 2021 roku. Poniżej prezentujemy szczegółowe zestawienie cen:

Ceny nowego Hyundaia TucsonaCeny nowego Hyundaia Tucsona fot. Hyundai

Modele prezentowane w czasie polskiej premiery rynkowej Hyundaia Tucsona nie były jeszcze zarejestrowane, ale mogliśmy je dokładnie obejrzeć i posiedzieć w kabinie. Samochody robią dobre wrażenie, ich wnętrza są przyzwoicie wykończone i przestronne, a nadwozia wyglądają ciekawie.

Kierowcy, którzy lubią jasne wnętrza muszą wybrać wersję wyposażenia ze skórzaną tapicerką - materiałowa jest dostępna wyłącznie w ciemnym kolorze. Dopiero w droższych odmianach wyposażenia znajdzie się cyfrowy zestaw wskaźników, a centralny ekran w zależności od ceny ma przekątną: 4,2, 8 lub 10,25 cala.

Najtańsza wersja ekranu służy do obsługi komputera pokładowego i nie jest czuła na dotyk. Droższe pozwalają zarządzać systemem multimedialnym i zestawem audio amerykańskiej marki Krell. Atrakcyjnie wyglądająca kierownica z wielofunkcyjnymi przyciskami jest standardowym wyposażeniem każdego Tucsona.

Kategoria kompaktowych samochodów SUV jest coraz mocniej obsadzona. W dodatku wiele modeli oferuje nowoczesne napędy hybrydowe. Jednak dzięki atrakcyjnym cenom i nieposzlakowanej opinii nowy Hyundai Tucson mimo to może pozostać jednym z liderów tego segmentu.

Nowy Hyundai TucsonNowy Hyundai Tucson fot. ŁK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.