Najlepsze samochody hybrydowe 2020 - ekologiczne auta o niskich kosztach eksploatacji!

Samochody hybrydowe zyskują na popularności. Dbałość o środowisko (choć często zmusza nas do akceptowania niepopularnych zmian) jest konieczna też w motoryzacji. Które hybrydy są szczególnie udane?

Samochody hybrydowe - konieczna zmiana w motoryzacji

Jedno jest pewne: motoryzacja musi ograniczyć emisję CO2 do atmosfery. To już nie tylko zwykłe przewidywania, ale fakty - wyrażają się w ustawodawstwie zmierzającym do zmniejszenia emisyjności. Bardziej ekologicznym rozwiązaniem od klasycznych napędów, jest motoryzacja napędzana elektrycznie, ale baterie tego rodzaju pojazdów nie zawsze są dosyć funkcjonalne. Pisze się często o napędzie wodorowym, ale jego wykorzystanie i konieczna do tego infrastruktura dopiero raczkuje - zwłaszcza w naszym kraju. Obecnie najlepszym rozwiązaniem są różne rodzaje napędów hybrydowych plug-in. Cenne są zwłaszcza te, w których maksymalnie ogranicza się działanie silnika spalinowego na rzecz elektrycznego.

SPRAWDZILIŚMY MOŻLIWOŚCI CLIO E-TECH HYBRID I CAPTUR E-TECH PLUG-IN HYBRID!

Najlepsze samochody hybrydowe plug-in. Czym się charakteryzują?  

Wybierając najlepsze samochody hybrydowe, warto przede wszystkim rozważyć te z napędem w wersji plug-in. Jaka jest ich podstawowa zaleta nad tradycyjnymi hybrydami?

  • są niskoemisyjne
  • zużywają niewiele paliwa
  • mają wysokie osiągi
  • można je doładować z gniazdka

Tradycyjna hybryda  jest w stanie przejechać w trybie wyłącznie elektrycznym zaledwie kilkadziesiąt lub kilkaset metrów. W napędzie plug-in bateria jest znacznie większa, można ją ładować z gniazdka i da się na pełnym ładowaniu przejechać nawet kilkadziesiąt kilometrów w trybie wyłącznie elektrycznym.  

SPRAWDZILIŚMY MOŻLIWOŚCI CLIO E-TECH HYBRID I CAPTUR E-TECH PLUG-IN HYBRID!

Samochody hybrydowe: ceny. Najtańsze plug-in na rynku

Ograniczeniem technologii plug-in są jej stosunkowo duże koszty produkcji, które przekładają się na wysokie ceny aut. Oto samochody hybrydowe, których ceny są najbardziej zachęcające: 

Samochody hybrydowe: ranking plug-in na podstawie zasięgu

Znacznie trudniej jest sporządzić ranking samochodów hybrydowych na podstawie parametrów innych, niż cena. W poszukiwaniu odpowiednich kryteriów warto zwrócić uwagę na zasięg samochodu możliwy wyłącznie dzięki napędowi elektrycznemu. Najlepsze osiągnięcia na jednym ładowaniu mają:

SPRAWDZILIŚMY MOŻLIWOŚCI CLIO E-TECH HYBRID I CAPTUR E-TECH PLUG-IN HYBRID!

Zobacz wideo Niższa akcyza na samochody hybrydowe. Ile za nie zapłacimy?

Najlepsze samochody hybrydowe plug-in - prędkość

Jaką prędkość maksymalną mogą osiągnąć podczas jazdy bezemisyjnej samochody wykorzystujące napęd w technologii plug-in? Niekwestionowanym zwycięzcą jest Mercedes GLE 350 de 4MATIC, który może rozwinąć prędkość nawet 160 km/h. Inne auta o osiągach przynajmniej 140 km/h to:

SPRAWDZILIŚMY MOŻLIWOŚCI CLIO E-TECH HYBRID I CAPTUR E-TECH PLUG-IN HYBRID!

Samochody hybrydowe modele plug-in: jak sprzedają się w Polsce?

Sprzedaż modeli samochodów hybrydowych plug-in w Polsce wraz z każdym rokiem wzrasta. Wciąż jednak nie jest to bardzo duży udział w rynku. Najlepiej powiedzą o tym liczby:

  • 2018 - sprzedano 759 samochodów hybryd plug-in
  • 2019 - sprzedano 1200 egzemplarzy hybryd plug-in

SPRAWDZILIŚMY MOŻLIWOŚCI CLIO E-TECH HYBRID I CAPTUR E-TECH PLUG-IN HYBRID!

W minionym roku sprzedano 394 519 samochodów benzynowych, 111 082  z silnikami Diesla i 38 716 tradycyjnych hybryd. Przed samochodami plug-in jest więc jeszcze długa droga do tego, aby zająć ważne miejsce na rynku motoryzacyjnym w Polsce. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.