Bestseller koreańskiej marki teraz w hybrydowej wersji! Sprawdź zalety nowego Hyundaia Tucson!

Hyundai Tucson, produkowany od 2004 r., doczekał się czwartej generacji. Bardzo mocno zmienił się nie tylko design, ale i napęd. Po raz pierwszy klienci otrzymali możliwość zakupu hybrydy.

Hyundai Tucson - podstawowe informacje o modelu

Początki Hyundaia Tucsona, który na rynku jest już szesnaście lat, wiązały się z poszerzeniem oferty koreańskiej marki o kompaktowego SUV-a. Duże znaczenie miał dla tej decyzji sukces modelu Kia Sportage. Auto było nie tylko przestronne, ale też opcjonalnie wyposażone w napęd na cztery koła. Dzięki temu zyskało elementarne możliwości w zakresie jazdy terenowej. Kolejne generacje pojawiały się w 2009 i 2015 r. Auto przeszło również dwa poważne liftingi (2013 i 2018).

ELEGANCKI HYUNDAI TUCSON NA WYPRZEDAŻY ROCZNIKA 2020. JEST SPORO TAŃSZY

Hyundai Tucson 2020 - czwarta generacja popularnego modelu

Czym zaskakuje nowy Hyundai Tucson? Przede wszystkim jego cechą szczególną jest bardzo futurystyczny wygląd. Projektanci do tego stopnia postawili na spojrzenie w przyszłość, że niektórzy komentatorzy porównują design samochodu do tego z modeli koncepcyjnych. Masywna sylwetka, ostre cięcia i przetłoczenia, ale też atrapa chłodnicy wzbogacona futurystycznie zaprojektowanym oświetleniem to tylko niektóre cechy wyglądu Hyundaia Tucsona 2020. Jest on nieco większy, od poprzedniej generacji:

  • 450 cm długości
  • 186,5 cm szerokości
  • 165 cm wysokości
  • 168 cm rozstawu osi
  • 546 - 620 l pojemności bagażnika z możliwością powiększenia po złożeniu siedzeń do 1725 - 1799 l

ELEGANCKI HYUNDAI TUCSON NA WYPRZEDAŻY ROCZNIKA 2020. JEST SPORO TAŃSZY

Jak wygląda wnętrze Hyundaia Tucson 2020?

Wnętrze Hyundaia Tucsona nie zostało poddane tak dalece idącym przemianom, jak jego forma zewnętrzna. Funkcjami pojazdu będziemy sterować dzięki ekranowi 10,25 cala i panelom dotykowym. Również wskaźniki zniknęły po to, aby zrobić miejsce kolejnemu ekranowi. Na wyposażeniu znalazł się system inforozrywki z Apple CarPlay i Android Auto. Bardzo długa jest lista systemów mających zapewnić bezpieczeństwo. Kupując nowego Hyundaia Tucson otrzymamy między innymi inteligentny tempomat, asystenta unikania kolizji czołowej, system kamer 360º lub funkcję wyświetlania widoku z martwego pola. 

ELEGANCKI HYUNDAI TUCSON NA WYPRZEDAŻY ROCZNIKA 2020. JEST SPORO TAŃSZY

Silniki hybrydowe dla nowego Hyundaia Tucsona

Tym, co jest dużą zaletą Hyundaia Tucsona, jest szeroka gama silników. Będą wśród nich napędy benzynowe i wysokoprężne, ale też hybrydy. Trzy spośród oferowanych jednostek będą miały układ mild hybrid. Mowa o:

  • 1.6 CRDi Smartstream, o mocy 115 KM (silnik wysokoprężny)
  • 1.6 T-GDI Smartstream o mocy 150 KM (silnik benzynowy)
  • 1.6 T-GDI Smartstream o mocy 180 KM (silnik benzynowy)

Typowe silniki hybrydowe, które znajdą się na wyposażeniu nowego Hyundaia Tucson to:

  • 1.6 T-GDI HEV o mocy 230 KM
  • 1.6 T-GDI PHEV o mocy 265 KM (hybryda plug-in)

ELEGANCKI HYUNDAI TUCSON NA WYPRZEDAŻY ROCZNIKA 2020. JEST SPORO TAŃSZY

Hyundai Tucson - opinie

Wydaje się, że plany koreańskiego koncernu są bardzo ambitne - samochód będzie produkowany w kilku fabrykach na świecie, w tym w Czechach. Wyróżnia się poprzez design i oferuje duży wybór jednostek napędowych ograniczających emisję dwutlenku węgla. Posiada również napęd na cztery koła. Czy uda się globalna ekspansja tego modelu? Wiele będzie zależało od konkurencyjności cenowej i opinii użytkowników nowego Hyundaia Tucsona. 

Hyundai Tucson - cena. Jaka będzie?

Ile zapłacimy za nowego Hyundaia Tucsona? Znamy już oficjalne cenniki dotyczące większości wersji sprzedażowych tego modelu. Ceny wahają się od 91 300 zł do 188 900 zł. Wersje z napędem mild hybrid to wydatek od 124 700 zł. 

ELEGANCKI HYUNDAI TUCSON NA WYPRZEDAŻY ROCZNIKA 2020. JEST SPORO TAŃSZY

Zobacz wideo Nowy Hyundai Kona na pierwszym filmie
Więcej o: