Suzuki Across i Swace już wycenione - 260 tys. zł za SUV-a

Do gamy Suzuki dołączyły dwa zupełnie nowe modele. Oba zostały opracowane wspólnie z Toyotą. Suzuki Swace można nazwać bliźniakiem Corolli TS kombi, a Across to odpowiednik RAV4.

Suzuki Across bazuje na konstrukcji Toyoty RAV4. Ma 463,5 cm długości, a do napędu posłużył hybrydowy zestaw silnika spalinowego 2.5 Plug-in i silnika elektrycznego o mocy 40 kW, który umieszczono na tylnej osi (napęd na cztery koła E-Four). Według danych technicznych zestaw generuje moc systemową 306 KM, a zasięg na w pełni naładowanej baterii szacowany jest na 75 kilometrów (wg procedury WLTP).

Zobacz wideo

Suzuki Across będzie dostępne tylko w jednej, topowej wersji Elegance. Na pokładzie znajdziemy m.in. dwustrefową automatyczną klimatyzację, adaptacyjny tempomat, system ostrzegania o ruchu poprzecznym za pojazdem, 19-calowe aluminiowe felgi, przyciemnione tyle szyby oraz skórzane wykończenie deski rozdzielczej. Ceny Suzuki Across zaczynają się od 261 800 zł.

Suzuki ACROSSSuzuki ACROSS fot. Suzuki

Rodzinne kombi

Drugą nowością w gamie Suzuki jest model Swace, mocno spokrewniony z Toyotą Corollą TS kombi. Tu również znajdziemy tylko jedno źródło napędu - tandem spalinowego silnika 1.8 i jednostki elektrycznej współpracującej z akumulatorem o pojemności 3,6 kWh. Zespół generuje moc systemową 122 KM, a napęd przekazywany jest na przednią oś za pośrednictwem bezstopniowej przekładni E-CVT.

W przeciwieństwie do Acrossa, Suzuki Swace będzie dostępne w dwóch wersjach wyposażenia. Bazową Premium Plus wyceniono na 103 500 zł, a topową Elegance - na 117 500 zł. W podstawowej odmianie na listę wyposażenia trafiły m.in. podgrzewane przednie fotele, system multimedialny z 8-calowym ekranem dotykowym, kamera cofania, 16-calowe felgi aluminiowe, relingi dachowe oraz kierownica wykończona skórą.

Póki co nie znamy jeszcze polskich cen Toyoty RAV4 w wersji plug-in. Aktualnie topowa wersja 2.5 Hybrid o mocy 222 KM z napędem 4x4 w najwyższej wersji wyposażenia Executive kosztuje 171 900 zł.

Suzuki SwaceSuzuki Swace fot. Suzuki

Suzuki SwaceSuzuki Swace fot. Suzuki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.