Bugatti Chiron w leasingu. Można nim jeździć za "skromne" 200 tys. zł miesięcznie

Leasing kiedyś był domeną przedsiębiorców, ale coraz częściej na taką formę finansowania decydują się osoby prywatne. W USA w leasing można wziąć nie tylko auta do jazdy na co dzień, czy słynne amerykańskie pick-up'y, ale także... Bugatti Chiron.

Leasing to bardzo ciekawa forma sprzedaży samochodu. Nie musimy wydawać jednorazowo całej kwoty, jak w przypadku zakupu. Dodatkowo po upływie czasu trwania umowy auto można zwrócić i np. wziąć nowe. Z takiej opcji najczęściej korzystają firmy, ale ostatnio coraz częściej też osoby prywatne.

W leasing można wziąć nie tylko dostawczaka, ale nawet auta klasy premium. Jak bardzo premium mogą przekonać się Amerykanie, bo w Stanach Zjednoczonych można wziąć w leasing Bugatti Chiron, czyli jedno z najdroższych aut na świecie.

Zobacz wideo

Ile kosztuje Bugatti Chiron?

Ceny zakupu Chirona w USA wahają się od 2,8 do 3,2 mln dolarów w zależności od wersji. Zatem mówimy tu o kwocie w złotówkach wynoszącej około 12 milionów złotych. To dużo jak na jednorazowy wydatek, więc pojawiła się opcja leasingu.

Bugatti Chiron rozpędziło się do 490 km/hJeszcze żadne auto nie pojechało tak szybko! Bugatti Chiron rozpędził się do prawie 500 km/h

SSC Tuatara bije rekord prędkościNajszybszy onboard na świecie. SSC Tuatara jedzie ponad 530 km/h po drodze publicznej

Bugatti Chiron możemy wynająć na 24 lub 36 miesięcy. Na początku konieczna jest wpłata wkładu własnego w wysokości 358 tys. dolarów (czyli około 1,4 mln zł). Następnie przy dwuletniej umowie miesięcznie płacimy 65 950 dolarów (257 200 zł), a przy trzyletniej - 52 196 dolarów (ok. 203 tys. zł).

Jak łatwo policzyć przy 24-miesięcznym kontrakcie wydamy na jeżdżenie Chironem 1,94 mln dolarów (7,56 mln zł), a przy 36-miesięcznym - 2,24 mln dolarów (8,72 mln zł). Trzeba jednak pamiętać, że po upływie leasingu auto musimy oddać, a roczny przebieg nie może przekroczyć 2,5 tysiąca mil.