Bugatti Chiron w leasingu. Można nim jeździć za "skromne" 200 tys. zł miesięcznie

Leasing kiedyś był domeną przedsiębiorców, ale coraz częściej na taką formę finansowania decydują się osoby prywatne. W USA w leasing można wziąć nie tylko auta do jazdy na co dzień, czy słynne amerykańskie pick-up'y, ale także... Bugatti Chiron.

Leasing to bardzo ciekawa forma sprzedaży samochodu. Nie musimy wydawać jednorazowo całej kwoty, jak w przypadku zakupu. Dodatkowo po upływie czasu trwania umowy auto można zwrócić i np. wziąć nowe. Z takiej opcji najczęściej korzystają firmy, ale ostatnio coraz częściej też osoby prywatne.

W leasing można wziąć nie tylko dostawczaka, ale nawet auta klasy premium. Jak bardzo premium mogą przekonać się Amerykanie, bo w Stanach Zjednoczonych można wziąć w leasing Bugatti Chiron, czyli jedno z najdroższych aut na świecie.

Zobacz wideo

Ile kosztuje Bugatti Chiron?

Ceny zakupu Chirona w USA wahają się od 2,8 do 3,2 mln dolarów w zależności od wersji. Zatem mówimy tu o kwocie w złotówkach wynoszącej około 12 milionów złotych. To dużo jak na jednorazowy wydatek, więc pojawiła się opcja leasingu.

Bugatti Chiron możemy wynająć na 24 lub 36 miesięcy. Na początku konieczna jest wpłata wkładu własnego w wysokości 358 tys. dolarów (czyli około 1,4 mln zł). Następnie przy dwuletniej umowie miesięcznie płacimy 65 950 dolarów (257 200 zł), a przy trzyletniej - 52 196 dolarów (ok. 203 tys. zł).

Jak łatwo policzyć przy 24-miesięcznym kontrakcie wydamy na jeżdżenie Chironem 1,94 mln dolarów (7,56 mln zł), a przy 36-miesięcznym - 2,24 mln dolarów (8,72 mln zł). Trzeba jednak pamiętać, że po upływie leasingu auto musimy oddać, a roczny przebieg nie może przekroczyć 2,5 tysiąca mil.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.