W piątek rusza nowy sezon Top Gear. Producent pomysłowo poradził sobie z ograniczeniami [WIDEO]

W najbliższy piątek, 23 października 2020 roku zostanie wyemitowany pierwszy odcinek 29. sezonu słynnego programu motoryzacyjnego BBC - Top Gear. Producenci musieli rozwiązać problemy związane z licznymi ograniczeniami dotyczącymi kontaktów społecznych i zakazem podróżowania. Jak do nich podeszli? Kreatywnie.

Czas przestać tęsknić za trzema podstarzałymi komikami o mało wysublimowanym poczuciu humoru. Po kilku lat prób i błędów udało się skompletować nową ekipę prowadzących program Top Gear. Przez dwa ostatnie sezony trójka nowych prezenterów zgrała się okrzepła. Teraz mogą rozwinąć skrzydła.

Freddie Flintoff jest znakomitym krykiecistą, Paddy McGuiness popularną osobowością telewizyjną, a Chris Harris - świetnym kierowcą oraz dziennikarzem. Razem mają wszystkie atuty, aby poprowadzić telewizyjny show, w którym będzie odpowiednia dawka humoru i motoryzacji.

W czasie kręcenia poprzednich sezonów największe wyzwanie stanowiło stworzenie zgranej ekipy. W tegorocznej serii podstawowym kłopotem nieoczekiwanie stały się ograniczenia związane z pandemią. Jak stworzyć program z masową widownią i na kanwie podróży, kiedy jedno i drugie jest zabronione?

Top Gear - 29. sezon został nakręcony w kinie samochodowym

Producenci z BBC wybrnęli z tego problemu nie bez trudu, ale obronną ręką. Pomysłowe rozwiązania będzie można podziwiać przez cały sezon i lepiej żeby niektóre pozostały niespodzianką. Dodamy tylko, że widownia w tym roku zbierała się w... kinie samochodowym. A prowadzący musieli docenić uroki lokalnych podróży, rodzinnych stron i swojej ojczyzny.

 

Na szczęście część materiałów do nowego sezonu Top Gear udało się zrealizować przed początkiem problemów, które dotknęły cały świat. Chris Harris i Freddie Flintoff wzięli udział w jednym z najcięższych rajdów terenowych świata z mieszanymi efektami.

Paddy McGuinness za kierownicą jednego z najsłynniejszych supersamochodów udowodnił, że jest lepszym komikiem niż kierowcą, a wszyscy panowie przeżyli chwile grozy w "beczce śmierci", która była największym, ale nie jedynym tegorocznym wyzwaniem.

Wszyscy prowadzący nie mogli przez całą dobę opuścić wybranych przez siebie samochodów, a Chris Harris jak zwykle ujarzmiał kolejne superauta z Ferrari SF90 na czele.

Te i wiele innych przygód oraz solidną dawkę motoryzacji można będzie oglądać co tydzień od najbliższego piątku, 23 października. Program Top Gear jest emitowany w telewizji BBC Brit o 22:30. Dobra rada na koniec: włącznie napisy, bo dwóch z trzech dżentelmenów trudno bez nich zrozumieć. W końcu są rodowitymi Brytyjczykami.

Top Gear Seria 29Top Gear Seria 29 fot. BBC/Lee BrimbleWięcej o: