Rusza akcja "Prowadzę Jestem Trzeźwy". Ambasadorem rajdowy mistrz Europy

Pijani kierowcy to ogromny problem polskich dróg. Dlatego po raz kolejny rusza kampania społeczna dotycząca trzeźwości za kierownicą. Ambasadorem tegorocznej edycji został kierowca rajdowy, Kajetan Kajetanowicz.

Każdego roku policja zatrzymuje tysiące pijanych kierowców. W zeszłym roku w wypadkach spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców zginęło ponad 300 osób. Odbieranie prawa jazdy i wysokie mandaty za jazdę po alkoholu są skuteczne, ale dopiero gdy coś się wydarzy. A akcje społeczne to coś co działa na wszystkich.

Podstawowym celem kampanii "Prowadzę Jestem Trzeźwy" jest zwrócenie uwagi nie tylko kierowców, ale także pasażerów komunikacji miejskiej oraz przechodniów na niebezpieczeństwo prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

Kampania 'Prowadzę Jestem Trzeźwy'Kampania 'Prowadzę Jestem Trzeźwy' SEBASTIAN OCIECZEK

Tegoroczna edycja kampanii zostanie zrealizowana przez Fundację Trzeźwość im. Krzysztofa Gmyrka we współpracy z Samorządem Województwa Śląskiego oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Ambasadorem najnowszej odsłony akcji został rajdowy wicemistrz świata WRC2 2019 i trzykrotny rajdowy mistrz Europy - Kajetan Kajetanowicz. Wsparcie merytoryczne w trakcie realizacji kampanii zapewnia także Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Akcja będzie trwała w terminie 15.09-31.10.2020 r.

Kampania 'Prowadzę Jestem Trzeźwy'Kampania 'Prowadzę Jestem Trzeźwy' SEBASTIAN OCIECZEK

Akcja z historią

„Prowadzę jestem trzeźwy” to kampania społeczna, której celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia. Została zapoczątkowana 21 lat temu przez Krzysztofa Gmyrka, ks. Piotra Brząkalika i dr. Krzysztofa Wilgusa. Teraz projekt jest kontynuowany przez syna Krzysztofa, Pawła Gmyrka – obecnego prezesa fundacji. Kampania „Prowadzę jestem trzeźwy” wspiera bezpieczeństwo na polskich drogach, a jej symbol – brelok do kluczyków samochodowych towarzyszy w podróży już ponad 200 tysiącom osób w całym kraju, a od 2010 roku także za granicą. Działania Fundacji poparło do tej pory ponad 100 polskich miejscowości.

Kampania 'Prowadzę Jestem Trzeźwy'Kampania 'Prowadzę Jestem Trzeźwy' SEBASTIAN OCIECZEK

Swój głos poparcia dla działań fundacji postawił oddać przedstawiciel świata rajdowego, rajdowy wicemistrz świata WRC2 2019 i trzykrotny rajdowy mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz. Jego zdaniem zdrowie i życie człowieka to wartości, których nie da się przecenić.

Każda akcja, która może uratować chociaż jedno życie, jest warta organizacji. Właśnie dlatego popieram kampanię „Prowadzę jestem trzeźwy”. Bezpieczeństwo nas wszystkich zależy od mądrych wyborów uczestników ruchu. Świadomość konsekwencji braku trzeźwości może sprawić, że nasze drogi będą bardziej bezpieczne. Propagowanie rozsądnego podejścia kierowców, ale także wszystkich innych korzystających z dróg, to dla mnie bardzo ważna misja

– podkreśla Kajetanowicz.

 

Kampania 'Prowadzę Jestem Trzeźwy'Kampania 'Prowadzę Jestem Trzeźwy' SEBASTIAN OCIECZEK