Będzie kolejny SUV Volkswagena. Taos zadebiutuje tylko na niektórych rynkach

Może się wydawać, że grupa Volkswagena ma w ofercie wystarczająco dużo SUV-ów. Jednak w 2021 roku do gamy dołączy kolejny. Volkswagen Taos będzie dostępny tylko na jednym rynku.

I jak raz nie chodzi o Chiny, a o USA. Volkswagen Taos będzie bliźniakiem Skody Karoq i Seata Ateki i trafi do sprzedaży tylko w Stanach Zjednoczonych. Model będzie bazował więc na platformie MQB, a Volkswagen chce go pozycjonować... poniżej Golfa. Taos ma być "wyjściowym" SUV-em w miejscach, gdzie nie są oferowane mniejsze modele.

Zobacz wideo

Skromne wyposażenie

Volkswagen Taos nie powali na kolana wyposażeniem. Choć kabina to typowa dla niemieckiego producenta prostota i ergonomia, wiele systemów bezpieczeństwa będzie dostępnych jako opcja. Na pocieszenie pojawił się system multimedialny i cyfrowe zegary Active Info Display. Niestety takie systemy jak układ automatycznego hamowania w sytuacji awaryjnej (które w europejskich Volkswagenach oferowane są w standardzie) w Taosie będą wymagały dopłaty. Nie ma się jednak co dziwić - jeśli model ma być tani, to gdzieś trzeba te koszty zredukować.

Volkswagen Taos 2021, USAVolkswagen Taos 2021, USA Volkswagen

Volkswagen Taos 2021, USAVolkswagen Taos 2021, USA Volkswagen

Jeden silnik

Dlatego Volkswagen Taos będzie dostępny tylko w jednej wersji napędowej. Mowa o silniku 1.5 TSI o mocy 160 KM. Do wyboru Amerykanie dostaną dwie skrzynie biegów (ale obie automatyczne). Wersja z napędem na przednią oś zostanie wyposażona w 8-biegowy automat, a odmiana czteronapędowa - klasyczne 7-biegowe DSG.

Volkswagen Taos 2021, USAVolkswagen Taos 2021, USA Volkswagen

Więcej o: