Zakończono remont na autostradzie A4. Czas na kolejny etap

Właśnie zakończył się pierwszy etap prac remontowych na autostradzie A4 w woj. opolskim. Blisko siedmiokilometrowy odcinek został już udostępniony kierowcom.

Po zakończeniu prac na siedmiokilometrowym odcinku (od km 256 do km 264) usunięto już wszystkie elementy czasowej organizacji ruchu z jezdni północnej, a ruch został w pełni przywrócony. Na jezdni południowej w kierunku do Katowic bariery separacyjne zostaną usunięte w najbliższych dniach.

II etap - prace trwają

Nadal trwają prace na trzykilometrowym odcinku II etapu, a od przyszłego tygodnia wykonawca rozpocznie prace na ostatnim dwukilometrowym fragmencie autostrady.

Podczas trwania budowy jezdnia północna (w kierunku Wrocławia) jest całkowicie zamknięta. Do odseparowania przeciwnych kierunków ruchu na południowej zastosowano bariery separacyjne.

Remont autostrady A4Remont autostrady A4 GDDKiA

Przy realizacji etapu II na odc. od km 264 do MOP Góra Św. Anny oraz na odcinku od Góry Św. Anny w kierunku węzła Kędzierzyn-Koźle, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i kierunku Wrocławia. Na tym etapie realizacji prac zostanie zamknięty MOP Wysoka, ale wjazd i wyjazd z MOP-u Góra Św. Anny zostanie utrzymany.

Całkowite zakończenie prac na remontowanym odcinku autostrady A4 planowane jest w listopadzie br.

Remont na autostradzie A4 Krapkowice - K.KoźleRemont na autostradzie A4 Krapkowice - K.Koźle fot. GDDKiA/bbialecka

Autostrada A4 w woj. opolskimAutostrada A4 w woj. opolskim GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.