Subaru zapowiedziało nowy model BRZ. Zadebiutuje jeszcze w tym roku

Toyota GT86 i bliźniacze Subaru BRZ już niebawem doczekają się następcy. Nowa odsłona tylnonapędowego japońskiego coupe zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Marka Subaru na swoim profilu na Twitterze potwierdziła rychłe nadejście następcy modelu BRZ. Producent pokazał zdjęcie przedniego koła i kawałka nadwozia w maskującej okleinie. Po samej fotografii trudno cokolwiek wywnioskować, więcej dowiedzieliśmy się z samego wpisu:

Nowe Subaru BRZ 2022 - światowa premiera odbędzie się jesienią

Mocniejszy silnik

Póki co ani Subaru, ani Toyota nie ujawniają szczegółów dotyczących bliźniaczych modeli. Nowa odsłona GT86 miała zadebiutować podczas salonu samochodowego w Los Angeles, jednak impreza została odwołana.

Plotki głoszą, że do napędu Subaru BRZ posłuży mocniejszy niż dotychczas silnik. Prawdopodobnie pod maskę trafi jednostka 2,4 o oznaczeniu FA24. To wolnossący motor o mocy 220 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 240 Nm.

Po ogłoszeniu przez Subaru radosnych wieści, na profilu "subaruandwayne" na Instagramie pojawiło się zdjęcie auta w kamuflażu, które zrobiono 4 października w Kalifornii podczas imprezy Subaru Tecnica International Subiefest.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.