Kombajnem jechał po autostradzie A1. Policja publikuje szokujące nagranie

Kierowca kombajnu nie wiedział, że nie można takimi pojazdami jeździć po autostradzie i wjechał na A1. Z autostrady ściągneli go policjanci śląskiej drogówki. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Czasem na polskich drogach dochodzi do absurdalnych sytuacji. 3 września śląska policja opublikowała nagranie z autostrady A1. Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji z Gliwic, którzy odpowiadają za patrolowanie śląskich odcinków A1 i A4 otrzymali zgłoszenie, w które z początku trudno było uwierzyć. Kierowcy donosili, że po autostradzie jedzie kombajn zbożowy. Wysłany na miejsce patrol potwierdził niecodzienny incydent. Pojazd swoją szerokością zajmował więcej niż jeden pas ruchu, a do wypadku nie doszło tylko dzięki ostrożności wyprzedzających. Kombajn możecie zobaczyć na poniższym filmie, który policja udostępniła.

Zobacz wideo Kombajnem jechał po autostradzie A1. Policja publikuje nagranie

Kombajn od razu zatrzymano. Kierowca tłumaczył, że nie wiedział, że tego typu pojazdem nie można poruszać się po autostradzie. Policjanci przeprowadzili bezpieczny pilotaż pojazdu do najbliższego zjazdu. Nie wiemy jeszcze, jaka kara czeka nierozsądnego kierowcę. Sprawa trafiła do sądu.

Policja przypomina, że autostrady przeznaczone są tylko i wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych, a więc pojazdów silnikowych o konstrukcji umożliwiającej jazdę z prędkością co najmniej 40 km/h, z wyłączeniem ciągników rolniczych i motorowerów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.