Hyundai zapowiada nowego Tucsona. Reflektory zespolone z grillem - tego jeszcze nie było

Z reguły nowe generacje czy faceliftingi obejmują raczej subtelne zmiany. Hyundai postawił wszystko na jedną kartę i nowy Tucson będzie wyglądał zupełnie inaczej. Koreański producent mówi wręcz o rewolucji.

Oficjalna premiera nowego Hyundaia Tucson odbędzie się 15 września, ale od pewnego czasu producent skutecznie podsyca zainteresowanie kompaktowym SUV-em. Choć komunikaty prasowe opisują design auta mianem "parametrycznej dynamiki" (cokolwiek to znaczy), wystarczy rzut oka na teasery, żeby wiedzieć, że czegoś takiego na rynku jeszcze nie ma.

Z duchem czasu

Hyundai Tucson jest większy od poprzednika. Długa maska, krótkie zwisy i większy rozstaw osi mają zapewnić więcej miejsca w środku i lepsze prowadzenie. Największą nowością będzie jednak front z ciekawym rozwiązaniem oświetleniowym. Reflektory będą zespolone z grillem i co ciekawe, zaczną być widoczne dopiero po ich włączeniu.

W sylwetce koreańskiego SUV-a mają dominować ostre linie i kanciaste kształty, a z tyłu pojawi się tak modna w ostatnich czasach pozioma listwa świetlna.

Nowy Hyundai Tucson (teaser)Nowy Hyundai Tucson (teaser) fot. Hyundai

Wnętrze z wielkim ekranem

Zmiany pojawią się także we wnętrzu. Hyundai zmienił koncepcję deski rozdzielczej - przed oczami kierowcy znajdą się wirtualne zegary, a wszystkie funkcje (ustawienia, multimedia, ogrzewanie itp.) zostały przeniesione na olbrzymią konsolę centralną z dużym ekranem dotykowym. Cała kabina ma sprawiać wrażenie otwartej przestrzeni.

Premiera nowego Tucsona odbędzie się za niecałe dwa tygodnie - 15 września.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.