Hyundai prezentuje samochód, który sam nazywa "mydelniczką". Nie wiadomo, do czego służy

Hyundai pokazał właśnie zwiastun pojazdu, który sam określa mianem "mydelniczki". Póki co nie wiadomo za bardzo, do czego ma on służyć, ani czy będzie dostępny w Europie.

Hyundai opublikował zdjęcie zapowiadające pojazd-mydelniczkę, zaprojektowany w europejskim centrum projektowym, Hyundai Design Center Europe. "Auto" ma klinowatą sylwetkę, kanciaste linie nadwozia i wąski rozstaw kół. Pojazd wkrótce będzie dostępny dla klientów w Europie.

Na zdjęciu widać żółty, kanciasty pojazd z logo Hyundaia na boku. Ma opadającą pod kątem 45 stopni sylwetkę, odsłonięte koła i nisko położoną ramę co sprawia, że nie wygląda jak żaden znany nam samochód (poza koncepcyjną Teslą Cybertruck).

Bez napędu?

„Mydelniczka” to popularne określenie bezsilnikowego pojazdu o napędzie grawitacyjnym. To mądre określenie oznacza nic innego, jak po prostu zjeżdżanie z górki. Każdy z nas robił to w dzieciństwie - w rolach "mydelniczek" występowały stare drewniane skrzynki na mydło (stąd nazwa), ale także metalowe miski czy worki wypchane słomą. Dzieci zjeżdżały na takich "pojazdach" ze wzniesień, a dziś dyscyplina ta cieszy się sporą popularnością w Europie i Ameryce Północnej, gdzie odbywa się wiele zawodów z udziałem mydelniczek.

Współczesne "mydelniczki" mają nowoczesną i niejednokrotnie skomplikowaną budowę. Hyundai postanowił przygotować własny pojazd tego typu, ale na więcej szczegółów będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać.

Hyundai Soapbox Racer teaser, mydelniczkaHyundai Soapbox Racer teaser, mydelniczka Hyundai

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.