We wrześniu kierowców czekają utrudnienia na A4. GDDKiA już ostrzega [Mapa i objazd]

Od 31 sierpnia kierowców czekają spore utrudnienia na A4 na odcinku pomiędzy węzłem Przemyśl a węzłem Korczowa. Drogowcy będą wymieniać nawierzchnię, a prace potrawają cały miesiąc.

Remont autostrady A4 na Podkarpaciu we wrześniu

Na koniec wakacji, 31 sierpnia, zaplanowano rozpoczęcie remontu nawierzchni na autostradzie A4 pomiędzy węzłem Przemyśl a węzłem Korczowa. W oficjalnym komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad możemy przeczytać, że prace mają polegać na wymianie warstwy ścieralnej, w ramach gwarancyjnego usuwania usterki nawierzchni. Planowane zakończenie robót to 1 października 2020 r. 

- Podział na okresy prowadzonych robót został opracowany w taki sposób, aby zminimalizować uciążliwość prowadzonych robót na ruch drogowy. Zmiany organizacji ruchu uwzględniają zwiększony ruch pojazdów w kierunku granicy RP przed weekendami, a prace rozpoczną się już po zakończeniu wakacji, aby zminimalizować utrudnienia dla turystów - komentuje GDDKiA.

Zobacz wideo

Nowa organizacja ruchu na A4 Przemyśl-Korczowa

  • od 31 sierpnia do 10 września 2020 r. ruch drogowy pojazdów jadących autostradą A4 od granicy RP w kierunku Przemyśla zostanie na węźle Korczowa przekierowany na drogę krajową nr 94 na odcinku do węzła Przemyśl (zjazd z autostrady na węźle Korczowa, wjazd na autostradę na węźle Przemyśl). 
    6 września 2020 r. (niedziela) ruch autostradą A4 będzie odbywał się normalnie.   
  • od 14 września do 16 września 2020 r., od 21 września do 23 września 2020 r. oraz od 28 września do 1 października 2020 r. ruch drogowy pojazdów jadących autostradą A4 w kierunku granicy RP zostanie na węźle Przemyśl przekierowany na drogę krajową nr 94 na odcinku do węzła Korczowa (zjazd z autostrady na węźle Przemyśl, wjazd na autostradę na węźle Korczowa).
    W pozostałych dniach (11-13, 17-20 oraz 24-27 września) ruch autostradą A4 będzie odbywał się normalnie w obu kierunkach. 

Objazd remontowanego odcinka A4 na mapie:

Remont A4 od węzła Przemyśl do węzła KorczowaRemont A4 od węzła Przemyśl do węzła Korczowa fot. GDDKiA

Remontowany odcinek A4 na mapie województwa podkarpackiego:

Autostrada A4 w województwie podkarpackimAutostrada A4 w województwie podkarpackim fot. GDDKiA

Więcej o: