Ruszyły prace na kolejnej ekspresówce. S5 pod Ostródą coraz dłuższa

Rozpoczęły się prace na kolejnym odcinku drogi ekspresowej S5. Mowa o ok. pięciokilometrowym fragmencie pomiędzy miejscowościami Ornowo i Wirwajdy.

Nowa droga powstanie w terminie 31 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych. Zatem kierowcy powinni pojechać nową nawierzchnią w 2023 roku. Póki co na placu budowy trwają prace związane z odhumusowaniem terenu w okolicy miejscowości Wirwajdy.

Nowa droga już za trzy lata

Kontrakt opiewa na kwotę 204 mln zł. Drogę zrealizuje firma Budimex S.A. Poza drogą ekspresową o długości ok. 5 km, wykonawca wybuduje także sieć dodatkowych jezdni obsługujących teren wokół ekspresówki. Trasa S5 będzie drogą o przekroju dwujezdniowym. Powstanie na niej węzeł?Ostróda Zachód, cztery wiadukty oraz dwa przejścia dla dużych zwierząt.

Krok do połączenia A1 z S7

Budowa odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo - Wirwajdy jest kontynuacją obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16. Docelowo stanie się ona częścią drogi ekspresowej S5 na odcinku Grudziądz (A1) - Ostróda (S7), tym samym łącząc się z jednymi z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w kraju.

S5 Ornowo - WirwajdyS5 Ornowo - Wirwajdy GDDKiA

S5 Ornowo - Wirwajdy, plac budowyS5 Ornowo - Wirwajdy, plac budowy GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Agora SA