Autostrada A1 zamknięta dziś w nocy. Uwaga, utrudnienia dla kierowców

W nocy z 22 na 23 lipca kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na autostradzie A1. W okolicy Piotrkowa Trybunalskiego ruch zostanie wstrzymany w obu kierunkach.

W związku z budową wiaduktu na autostradzie A1, w nocy ze środy na czwartek pojawią się utrudnienia dla kierowców. Mowa o 339. kilometrze trasy A1, a konkretnie o wiadukcie na drodze powiatowej Pieńki - Lutosławice. Trwają tam prace związane z montażem instalacji, przez co konieczne będzie czasowe wstrzymanie ruchu.

Zaplanowane prace będą wymagały kilkukrotnego zamknięcia drogi w obu kierunkach. Przejazd będzie zamykany na 15 minut. Roboty rozpoczną się w środę 22 lipca o godzinie 19 i potrwają do czwartku do 6 rano.

Jak ominąć utrudnienia na autostradzie?

Fragment autostrady A1, na którym trwają prace, będzie zamykany w 15 minutowych interwałach. Wszystko odbędzie się w godzinach nocnych, kiedy na autostradzie jest mniejsze natężenie ruchu. Jeśli jednak chcemy ominąć zamknięty fragment A-jedynki, warto już wcześniej przygotować alternatywną trasę.

Jadąc od Łodzi możemy zjechać na DK 12/91 na węźle Tuszyn, skąd dojedziemy do węzła Piotrków Trybunalski Północ. Tam wjedziemy na S8, z którego następnie zjedziemy na A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód (już za zamykanym odcinkiem).

Podróżując od strony Kielc należy zjechać na S8 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód (na trasę S8), a następnie kierować się na DK 12/91. Po dotarciu do węzła Tuszyn będziemy mogli wrócić na autostradę A1.

Więcej o: