SEMA Show 2020. Targi tuningu w USA odbędą się w środku epidemii

Jaki COVID-19? Organizatorzy największych w Stanach Zjednoczonych targów tuningu nie przejmują się pandemią, która nawiedziła kraj. Szykują się na kolejną odsłonę SEMA Show w listopadzie 2020 roku.

"Targi SEMA Show 2020 odwiedzą tysiące wystawców i zwiedzających" - chwalą się ich organizatorzy. Zaplanowali przeprowadzenie tej popularnej imprezy w listopadzie 2020 roku tam gdzie zwykle - w Las Vegas Convention Center.

Z pewnością mają rację. Tylko że w tym samym czasie spodziewana jest kulminacja drugiej fali epidemii koronawirusa, która wyjątkowo ciężko doświadczyła Stany Zjednoczone. W tej chwili USA są światowym rekordzistą w liczbie ofiar. Zmarło już prawie 141 tysięcy Amerykanów, a prawie 3,7 miliona zostało pozytywnie zdiagnozowanych na obecność wirusa. Dane pochodzą ze strony Worldometers.info i są dostarczane przez resorty zdrowia poszczególnych krajów.

Niektórzy winą za taki stan rzeczy obarczają lekceważący stosunek mieszkańców USA do stosowania reguł izolacji społecznej, a zorganizowane masowej imprezy dla fanów tuningu jest tego, nomen omen, koronnym przykładem.

Z drugiej strony trzeba przyznać, że kraje płacą wyjątkowo wysoką cenę za niską liczbę zachorowań. Chodzi o pogłębiającą się zapaść gospodarczą, która może być początkiem olbrzymiego kryzysu.

 

Być może Amerykanie próbują znaleźć tak zwany złoty środek, ale choć organizatorzy obiecują wprowadzenie specjalnych zasad bezpieczeństwa, trudno sobie wyobrazić zastosowanie ich w praktyce w zatłoczonych halach centrum wystawienniczego w Nevadzie.

SEMA Show jest organizowane od 1967 roku przez Specialty Equipment Market Association - stowarzyszenie producentów motoryzacyjnych części zamiennych, czyli tak zwany aftermarket. Należy do niego prawie 6,4 tys. firm, które zajmują się między innymi samochodowym tuningiem. To potężna gałąź amerykańskiej gospodarki.

Również coroczne targi tuningu organizowane przez SEMA są niezwykle dochodowe. W 2019 roku wystawiało się na nich ponad 2400 firm. Zostały odwiedzone przez więcej niż 161 tys. osób, w tym 70 tys. klientów i 3,3 tys. dziennikarzy Kolejna, 54. edycja SEMA Show jest zaplanowana w dniach 3-4 listopada 2020 roku.

SEMA Show 2019SEMA Show 2019 fot. SEMA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.