Wiadukt nad autostradą A1 już otwarty. Duże ułatwienie dla kierowców z Piotrkowa Trybunalskiego

Wreszcie otwarto nowy wiadukt nad budowaną autostradą A1. Kierowcy z Piotrkowa Trybunalskiego do tej pory musieli korzystać z tymczasowego przejazdu przez ulicę Twardosławicką.

Wiadukt na ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim jest gotowy już od miesiąca. Niestety opóźniły się procedury związane z odbiorem pozwoleń. Kierowcy z Piotrkowa Trybunalskiego i gminy Grabica musieli korzystać z tymczasowego przejazdu, przez co tworzyły się duże korki.

Nowy wiadukt stanowi część drogi wojewódzkiej nr 473 (kiedyś DK 12) i przebiega nad budowaną autostradą A1. Co ciekawe obiekt jest przystosowany do przejazdów nawet ciężkich maszyn rolniczych i ciężarówek, a po obu stronach powstały chodniki dla pieszych, które odizolowano od drogi potężnymi barierami.

Wiadukt powstał dokładnie w miejscu starego. To jeden z najważniejszych elementów inwestycji drogowej, jaką jest budowa autostrady A1.

To bardzo ważny odcinek drogi, przypominam, że jest to dawna droga krajowa nr 12, obecnie droga wojewódzka. Pierwotnie, tak jak deklarował wykonawca, wiadukt miał być gotowy na koniec czerwca 2020. Miałem poważne wątpliwości, czy w tak krótkim terminie uda się wyburzyć stary obiekt i wybudować nowy. Trzeba przecież było doliczyć do tego czas na uzyskanie wszelkich pozwoleń, więc założenie było takie, że wiadukt będzie dostępny w połowie lipca 2020. W międzyczasie pojawił się problem z komunikacją pomiędzy wschodnią a zachodnią stroną autostrady. Wybudowaliśmy więc przejazd przez budowę na ul. Twardosławickiej. Zakładaliśmy, że przejazd ten bezwzględnie będzie rozebrany z końcem maja tego roku. Jednak dzięki zawartemu porozumieniu, a przede wszystkim uprzejmości wykonawcy, przejazd był utrzymany miesiąc dłużej

– mówił tuż przed oddaniem do użytku wiaduktu rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski.

Więcej o: